Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa

Wydarzenia: Dzień Składanki i Łamigłówki

Pod oknem

Życzenia spod Bramy Miłosierdzia

 fot. YouTube.com

„Pragnę serdecznie życzyć, byśmy nie tylko sami doświadczyli Bożej miłości, przebaczenia, pokoju ale byśmy umocnieni Bożymi darami również stawali się apostołami Jezusa miłosiernego w swoich środowiskach, w rodzinach, w miejscach pracy” – mówi ks. Franciszek Ślusarczyk, kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

 

Ks. Franciszek Ślusarczyk składając świąteczne życzenia czcicielom Bożego miłosierdzia przypomina, że tegoroczne święta Bożego Narodzenia przeżywamy już w trwającym Roku Miłosierdzia. „Pan Jezus bierze na swoje ramiona nie tylko Adama – pierwszego człowieka, ale pragnie wziąć na swoje ramiona każdego z nas, obdarzyć nas swoją przebaczającą miłością, prawdziwym pokojem. Równocześnie wzywa i zaprasza byśmy na miarę swoich możliwości stawali się również Jego apostołami miłosierdzia, przez uczynki miłosierdzia co do ciała i co do duszy” – mówi kapłan i zaznacza, że brama miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach jest streszczeniem najważniejszych treści Roku Miłosierdzia.

„Pragnę serdecznie życzyć, byśmy nie tylko sami doświadczyli Bożej miłości, przebaczenia, pokoju ale byśmy umocnieni Bożymi darami również stawali się apostołami Jezusa miłosiernego w swoich środowiskach, w rodzinach, w miejscach pracy. By Pan Jezus mógł przygarnąć każdego z nas do swojego serca, napełnić je swoim pokojem. Byśmy w tym Roku Miłosierdzia, jak najpiękniej odpowiedzieli na to wezwanie: „Miłosierni jak Ojciec”. Dlatego przy sercu Jezusa miłosiernego kształtujmy nasze serca właśnie w duchu miłosierdzia” – składa życzenia Ksiądz Kustosz oraz zapewnia o modlitwie w krakowskich Łagiewnikach, dziękując za wszelkie dobro i życzliwość.

;