Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

Wydarzenia: Dzień Stoczniowca i Marynarza

Pod oknem

„Dali się ponieść” i uwielbiali Boga muzyką

 fot. Materiały prasowe

Przy muzyce Poldka Twardowskiego i Kuby Blycharza, autora hymnu ŚDM Kraków 2016 dość szczelnie wypełniona bazylika jezuitów wielbiła Pana Boga. Koncert Nowej Ewangelizacji „Daj się ponieść” odbył się wieczorem 19 września w Krakowie.

 

Koncert Nowej Ewangelizacji odbył się pod hasłem „Daj się ponieść”. Jak mówi organizator Piotr Jabłoński SJ, tytuł można interpretować na dwa sposoby. Po pierwsze można dać się porwać Duchowi Świętemu, pozwolić Mu wyrwać się ze swojej codzienności i dać się ponieść na Jego fali. „Jest też głębsze rozumienie – dodaje jezuita – czyli dać się ponieść Chrystusowi, dać się Mu wziąć na ramiona i uwierzyć, że to On będzie mnie przenosił w życiu. Zaufać Mu tak bardzo, że to, co się dzieje w moim życiu jest w pełni zależne od Niego, że On jest moim Panem i Królem”.

Na koncert złożyły się kompozycje Poldka Twardowskiego i Kuby Blycharza, twórcy hymnu ŚDM Kraków 2016.

Zgromadzeni w bazylice jezuitów mogli usłyszeć m.in. „Przychodzisz Panie mimo drzwi zamkniętych” czy „Nie nam Panie”. „Moim powołaniem życiowym jest wielbienie – mówi Poldek Twardowski i dodaje, że odkrył to w sposób konkretny 15 lat temu. – Wcześniej szukałem po omacku, próbowałem pozwalać Panu się odnaleźć”. Kiedy ruch wielbienia w Poznaniu, zaczął rozkwitać wtedy pomyślał, że jego jedynym celem życia jest wielbienie Boga. „Tu już chcę zacząć, a nigdy nie chcę skończyć” – mówi organizator Inicjatywy Poznańskich Muzyków „Bogu Jedynemu Chwała”.

Krakowski Koncert Nowej Ewangelizacji był premierowym występem zespołu niemaGotu – grupy założonej przez autora hymnu ŚDM Kraków 2016. „Dla mnie modlitwa i muzyka są sobie bardzo bliskie. Mam przekonanie, że w niebie wszyscy będziemy śpiewać, grać i uwielbiać Pana Boga – mówi Maria Pękała. – W muzyce tak się da, że wszyscy grają a jest jedna muzyka. Tak samo jest z modlitwą – modli się cały kościół ludzi, ale jest jedna modlitwa, jest jeden Duch, który porusza każde serce i ożywia wszystkich i to On powoduje, że tak się dzieje” – dodaje artystka z niemaGotu.

 

Koncert poprzedziły trzydniowe warsztaty muzyczne dla studentów z duszpasterstwa akademickiego WAJ, którzy współtworzyli chór projektu „Daj się ponieść”.

Pierwszy Koncert Nowej Ewangelizacji odbył się w 2013 roku w Starej Wsi. Krakowscy jezuici myślą już o kolejnym.

Źródło:
;