Imieniny: Lecha, Lutoslawa

Wydarzenia: Dzień Roku Przestępnego

Książka

 fot. Materiały prasowe

W niedzielę 7 czerwca po Mszy św. o godz. 12.30 w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II odbędzie się uroczysta premiera nowego albumu ze zdjęciami fotografa papieskiego Adama Bujaka pt. „Dom Świętego”.

 

Jest to pierwsza taka książka ukazująca historię i wygląd obecny papieskiego Sanktuarium, poczynając od związków Karola Wojtyły – robotnika z Białymi Morzami, aż po najnowsze wydarzenia w Sanktuarium.

Wydawcą jest słynna krakowska oficyna Biały Kruk, specjalizująca się w tematyce papieskiej. W albumie uwzględniono najnowszy stan Sanktuarium, w tym ekspozycję sutanny Ojca Świętego z dnia zamachu. 

W dniu promocji przewidziane są krótkie wystąpienia Wikariusza Biskupiego - ks. prałata Jana Kabzińskiego, autora fotografii Adama Bujaka, prof. Janusza Kaweckiego, dr. Janusza Szewczaka a Jan Kowalczyk zaśpiewa kilka pieśni religijno-patriotycznych.

Po Mszy św. i spotkaniu będzie można nabyć album z dużą zniżką, a autorzy oraz ks. kustosz Jan Kabziński będą podpisywać książki przed kościołem. Autorzy będą podpisywać album po każdej Mszy św. w niedzielę   7-go czerwca. 

Dochód z całej sprzedaży albumu przeznaczony jest na rozwój Sanktuarium. 

Źródło:
;