Imieniny: Marka, Elzbiety

Wydarzenia: Dzień Ewakuacji

Prasa

„Głos Ojca Pio”: Ruszyć z miejsca!

Tym razem „Głos Ojca Pio” zachęca do wyruszenia w drogę, która zmienia. O swoim doświadczeniu pielgrzymowania opowiadają ludzie różnych stanów i profesji. Według nich „są takie miejsca, gdzie ziemia inaczej pachnie i słońce inaczej świeci”, gdzie można „poczuć się jak anioł, wysłannik prosto z nieba”.

 

Autorzy artykułów opisują szczególne miejsca pielgrzymkowe na świecie: Galileę – ojczyznę Jezusa, Santiago de Compostela – gdzie znajduje się grób św. Jakuba oraz Pietrelcinę – miasto narodzin Ojca Pio. Ponadto dowiemy się o sensie drogi, nietypowych spotkaniach z piechurami i osiąganiu celu, a także o wrażeniu, jakie polscy pielgrzymi wywołują w sanktuarium Ojca Pio we Włoszech – a przybywa ich tam co roku ponad 20 tysięcy.

Część tematyczną uzupełniają informacje o nowych trasach turystycznych w San Giovanni Rotondo oraz mapa miasta Ojca Pio i krótki przewodnik po nim.

W dziale poświęconym Ojcu Pio przeczytamy wypowiedź nastoletniej dziewczyny zatytułowaną „Ojciec Pio na świeczniku”, a także informację o „kobiecym” wyróżnieniu dla szpitala Ojca Pio i oryginalnej inicjatywie pierwszokomunijnej w Suchej Beskidzkiej.

Ponadto w numerze polecamy materiał o piłkarskim PIOrunie oraz fotofelieton „Maszeruj albo giń!. Warto też zwrócić uwagę na cykl „Okulary dobra” opisujący zagadnienia z pogranicza wiary i psychologii – tym razem o uniwersalnym lekarstwie.

Źródło:
;