Imieniny: Apolonii, Eryki, Cyryla

Wydarzenia: Dzień Bezpiecznego Internetu

Pod oknem

„Polska, Europa: o miejsce dla klauzuli sumienia”

 fot. Materiały prasowe

„Polska, Europa: o miejsce dla klauzuli sumienia” – tak zatytułowano konferencję, która 22 maja odbędzie się na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Wezmą w niej udział m.in. prof. Bogdan Chazan, prof. Andrzej Zoll i Marek Jurek.

 

„Klauzula sumienia to obecnie w Polsce najgorętszy temat pogranicza prawa i medycyny” – twierdzą organizatorzy konferencji „Polska, Europa: o miejsce dla klauzuli sumienia”. Przypominają, że ubiegłoroczna „sprawa prof. Chazana” odbiła się szerokim echem we wszystkich polskich mediach. Dotyczyła ona zwolnienia ze stanowiska dyrektora Szpitala Świętej Rodziny w Warszawie z powodu odmowy wykonania aborcji. „Trwająca do dziś rozbieżność opinii w tej sprawie jest dowodem ogromnej skali niezrozumienia i niejasności towarzyszących tematowi klauzuli sumienia i jej praktycznego zastosowania” – podkreślają.

W gronie prelegentów znaleźli się wybitni profesorowie: prawnicy, lekarze, etycy i politycy – m.in. prof. Andrzej Zoll, prof. Aleksander Stępkowski, prof. Ryszard Legutko, prof. Kazimierz Ujazdowski oraz prof. Bogdan Chazan.

Konferencja „Polska, Europa: o miejsce dla klauzuli sumienia” odbędzie się w piątek 22 maja w auli Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie przy ul. Bernardyńskiej 3.

Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Jeden z Nas, Międzywydziałowy Instytut Bioetyki UPJPII, Ośrodek Badań nad Myślą Jana Pawła II, a także polska delegacja grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR) przy Europarlamencie. „Wspólnie zapraszamy do Krakowa licząc, że będzie to kolejny milowy krok na drodze do sprawiedliwego i godnego prawa w Polsce i Europie” – zachęca Jakub Bałtroszewicz z Fundacji Jeden z Nas.

Źródło:
;