Imieniny: Marii, Magdaleny

Wydarzenia:

Internet

„Rozmowy konsekrowane” w radiu nowohuckie.PL

Porozmawiają o powołaniu, codziennym zakonnym życiu, charyzmatach zgromadzeń archidiecezji krakowskiej, przedstawią też mniej znane formy życia konsekrowanego – dziewice, wdowy i pustelników. „Rozmowy konsekrowane” w krakowskim radiu nowohuckie.PL to audycja, która powstała w związku z Rokiem Życia Konsekrowanego.

 

„Rozmowy konsekrowane” są odpowiedzią na apel metropolity krakowskiego, kardynała Stanisława Dziwisza, który podczas Mszy św. rozpoczynającej Rok Życia Konsekrowanego w archidiecezji krakowskiej zachęcił do podejmowania działalności ubogacających i utrwalających przeżywanie tego wyjątkowego czasu.

„Wszyscy powinni odkrywać piękno tej bezinteresownej formy życia, również po to, by pomagać młodym myślącym o wstąpieniu na tę drogę miłości i służby. Moim pragnieniem jest, aby w Kościele Krakowskim pozostał jakiś trwały ślad, jakieś znaczące dzieło będące owocem Roku Życia Konsekrowanego” – mówił kard. Dziwisz.

Nowa audycja katolickiego radia internetowego z Nowej Huty jest wspólnym pomysłem ks. Łukasza Gołasia, dyrektora i redaktora naczelnego radia, oraz Łukasza Kaczyńskiego, którzy prowadzą już na antenie rozgłośni piątkowy program „Noc z Nikodemem”.

„Rok Życia Konsekrowanego to szansa poznania i odkrycia na nowo bogactwa poszczególnych form tej drogi powołania – i to nie tylko dla osób świeckich, ale także, a może przede wszystkim dla samych osób konsekrowanych. Stąd pomysł audycji, która będzie taką przestrzeń kreować” – powiedział KAI ks. Łukasz Gołaś.

Pallotyn podkreślił, że w ramach audycji podejmowane będą starania o przedstawienie także tych mniej widocznych i mniej znanych w przestrzeni publicznej instytutów. Dyrektor radia dodał, że ma również nadzieję, że akcent powołaniowy programu ożywi rozeznanie życiowe słuchaczy.

„Rozmowy konsekrowane” będzie moderował Łukasz Kaczyński. „Celem programu jest przybliżenie i upowszechnienie idei życia konsekrowanego – zarówno jego zwykłej codzienności, jak i konkretnych charyzmatów duchowych poszczególnych zakonów, zgromadzeń czy instytutów. Będziemy to czynić zwłaszcza w kontekście posług sprawowanych przez nie w archidiecezji krakowskiej” – zapowiedział redaktor.

Audycję o życiu konsekrowanym będzie można usłyszeć w radiu nowohuckie.PL na początku dwa razy w miesiącu – w drugi i czwarty wtorek miesiąca o godzinie 20:00. Pierwsza audycja ukaże się w paśmie antenowym na stronie internetowej www.nowohuckie.pl 13 stycznia. Z zaproszonymi gośćmi radiosłuchacze poznają Zakon Karmelitów Bosych oraz Zgromadzenie Karmelitanek Misjonarek. Dzięki współpracy z katolickim radiem AIN KARIM ze Skomielnej Czarnej program będzie transmitowany także analogowo na częstotliwości 104,4 FM.

Radio nowohuckie.PL działa od dwóch lat przy pallotyńskiej parafii Matki Bożej Pocieszenia w Krakowie. Radio nadaje stale, a w robocze dni tygodnia w popołudniowym i wieczornym paśmie antenowym prowadzone są audycje na żywo.

Do najbardziej znanych aktywności radia nowohuckie.PL należą: transmisje wydarzeń chrześcijańskich z obszaru Krakowa, słynne na całą Polskę Rejsy Ewangelizacyjne na Barce (aktualnie Ewangelizacja na Bulwarowej) oraz powstała ostatnio Fundacja nowohuckie.PL, której celem jest wspieranie za pomocą środków przekazu wartościowych inicjatyw społecznych.

Źródło:
;