Imieniny: Jana, Brunona, Bonifacego

Wydarzenia:

Książka

„Tajny agent Boga” Boba Fu

 fot. mat. pras.

Według różnych szacunków w Chinach żyje obecnie od kilkudziesięciu do ponad stu milionów chrześcijan. Większość z nich nie może swobodnie wyznawać i praktykować swojej wiary ze względu na represyjną politykę chińskich władz. Chroniąc się przed brutalnymi prześladowaniami, chrześcijanie różnych wyznań schodzą do kościelnego „podziemia”.

 

Bob Fu jest jednym z nich. Przez wiele lat był „tajnym agentem Boga” – za dnia prowadził lektorat na uczelni komunistycznej, a nocą służył jako kaznodzieja w podziemnej sieci kościołów domowych. W swojej poruszającej autobiografii Fu wyjaśnia, dlaczego nawrócił się na chrześcijaństwo, opisuje aresztowania i represje, jakie spadły na niego za założenie nielegalnej grupy kościelnej, i odsłania kulisy swojej dramatycznej ucieczki do USA.

Bob Fu, pastor nielegalnego kościoła podziemnego w Chinach więziony za działalność ewangelizacyjną, zdołał zbiec wraz żoną Heidi do Stanów Zjednoczonych, gdzie w 1997 roku uzyskał azyl. Fu jest założycielem i prezesem stowarzyszenia ChinaAid, które zajmuje się propagowaniem wolności religijnej i obroną praw człowieka w Chinach. ChinaAid wspiera chiński kościół podziemny i broni opozycjonistów oraz prawników i działaczy społecznych prześladowanych przez komunistyczne władze.

Oprócz działalności społecznej Bob Fu prowadzi wykłady z religioznawstwa i polityki publicznej na Midwest University. Współpracuje też ze znanym międzynarodowym stowarzyszeniem Głos Prześladowanych Chrześcijan (The Voice of the Martyrs) jako analityk do spraw Chin. Ponadto jest redaktorem naczelnym czasopisma „Chinese Law and Religion Monitor” poświęconego problematyce wolności religijnej i rządów prawa w Chinach.

W 2007 r. Fu otrzymał nagrodę im. Johna Lelanda za działalność na rzecz wolności religijnej.

„Bob Fu całe swoje życie poświęcił staraniom o zapewnienie wolności religijnej narodowi chińskiemu. Jego historia jest świadectwem mocy wiary i inspiracją dla tych, którzy walczą o wyzwolenie z ucisku”. – Laura Bush, żona byłego prezydenta USA George’a W. Busha.

„Pasjonująca historia człowieka, który przewodzi protestom studenckim na placu Tian’anmen, trafia do więzienia za wiarę w Chrystusa, a potem ucieka na Zachód. Książka, od której nie sposób się oderwać”. – Eric Metaxas, autor bestsellerów „New York Times”, m.in. "Bonhoeffer. Prawy człowiek i chrześcijanin przeciwko Trzeciej Rzeszy" (Wyd.SALWATOR, 2012) oraz "Cuda. Czym są, dlaczego się zdarzają i jak mogą zmienić twoje życie" (Wyd. ZNAK, 2015)

„Ta fascynująca opowieść o ucieczce Boba Fu z Chin i jego heroicznej pracy na rzecz innych obrońców praw człowieka w Chinach ma wielką szansę przejść do klasyki. Wciąga od pierwszej strony. To jedna z najbardziej poruszających relacji o chrześcijańskiej odwadze w obliczu prześladowań i cierpienia”. – David Aikman, były korespondent tygodnika „Time”, autor książki "One Nation Without God?"

Portal Franciszkanska3.pl jest jednym z patronów medialnych książki „Tajny agent Boga”.

***

Rozstrzygnięcie konkursu z dnia 8 grudnia 2015:

Elżbieta Kamyczkowska - Węgrzce Wielkie

Paweł Kramarz - Kraków

Zofia Lorentz - Kraków

Agnieszka Zajdel - Gdów

Gratulujemy!!!

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, w którym nagrodą jest nowość wydawnictwa AETOS Media  pt. "Tajny agent Boga".

4 egzemplarze książki zostaną przesłane osobom, które w najciekawszy sposób dokończą poniższe zdanie:

Chętnie przeczytam tę książkę, gdyż…

Odpowiedzi należy przesłać do dnia 12.12.2015 do godz. 18.00 na adres: konkurs@franciszkanska3.pl

Wyboru zwycięzców, spośród autorów nadesłanych odpowiedzi dokona trzyosobowa komisja konkursowa składająca się z członków redakcji portalu Franciszkanska3.pl.

Lista laureatów zostanie opublikowana na stronie internetowej www.franciszkanska3.pl w miejscu ogłoszenia niniejszego konkursu w dniu do 14.12.2015.

Redakcja zastrzega sobie prawo do nierozstrzygnięcia konkursu bez podania przyczyny.

Redakcja skontaktuje się wyłącznie z nagrodzonymi osobami za pośrednictwem poczty e-mail.

;