Imieniny: Marka, Elzbiety

Wydarzenia: Dzień Ewakuacji

Prasa

„Wstań i chodź!”

 fot. Materiały prasowe

Wakacje to czas odpoczynku, pielgrzymek i podróży. Ale to również „czas rozmów i dyskusji, czas wymiany poglądów” – jak twierdzi red. naczelny „Posłańca św. Antoniego z Padwy”. Stąd najnowszy numer franciszkańskiego dwumiesięcznika (lipiec-sierpień) w dużej mierze poświęcony jest tej tematyce.

 

W piśmie m.in. porady, jak wypoczywać; zalety pieszych wędrówek; opis szlaków pielgrzymkowych: Franciszkowego, św. Antoniego czy asyskiego; oraz zdjęcia z ogrodów watykańskich.

W związku z niedawno wydaną nową encykliką papieską „Laudato Si’” prezes Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu o. dr Stanisław Jaromi publikuje credo – dekalog chrześcijańskiego ekologa.

9 sierpnia minie kolejna rocznica śmierci męczeńskiej dwóch polskich franciszkańskich misjonarzy, którzy jeszcze w tym roku - 5 grudnia zostaną w Peru wyniesieni na ołtarze. Historię sprzed 24 lat przypomina ich były wyższy przełożony o. Zdzisław Gogola. Relacja franciszkanina zilustrowana jest zdjęciami z pogrzebu męczenników i kartką z wyrokiem śmierci, znalezioną przy ciałach braci.

W wakacyjnym numerze ponadto ekskluzywny wywiad z Anną Polony; sylwetka kompozytora Gustawa Mahlera – Żyda, który uwierzył w zmartwychwstanie; czy felietony cenionych i znanych z eteru i ekranu dziennikarzy – Bogdana Zalewskiego, Marii Stepan, Jacka Tacika, Małgorzaty Ziętkiewicz czy Wojciecha Markiewicza.

I jak w każdym numerze stałe cykle: Biblia bez tajemnic, Słowa o Słowie na każdą niedzielę, Papieski punkt widzenia, Trójgłos franciszkański oraz Duchowość i miejsca św. Antoniego.

Szczegółowe informacje o zawartości wakacyjnego numeru pisma ewangelizacyjno-społecznego oraz warunki prenumeraty na stronie: http://poslaniecantoniego.pl/

;