Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida

Wydarzenia: Dzień bez Telefonu Komórkowego

Z Bogiem

11 czerwca "Jezus na Lodowisku"

Już w sobotę, 11 czerwca, w nowotarskiej Hali Lodowej już po raz trzeci odbędzie się spotkanie, które mocnymi zgłoskami wpisało się w tradycję religijną południowego rejonu Polski. Tegoroczna edycja spotkania "Jezus na Lodowisku" będzie jedną wielką modlitwą przygotowującą wiernych Podhala i całej Małopolski do Światowych Dni Młodzieży.

 

 

Cechą charakterystyczną tego wydarzenia jest harmonijne połączenie najbardziej tradycyjnych form modlitwy i pobożności, typowej dla Podhala, jak obecność figury Matki bożej Ludźmierskiej z modlitwą charyzmatyczną, o której animację zatroszczą się członkowie Odnowy w Duchu świętym Archidiecezji Krakowskiej i goście z Rzymu.

Centralną obecnością "Lodowiska" jest Jezus, obecny cały dzień nie tylko w różnorodnych formach modlitwy, ale przede wszystkim w Najświętszym Sakramencie. O nauczanie zatroszczy się paulin, o. Augustyn Pelanowski, natomiast świadectwo własnego nawrócenia przedstawi Andrzej Sowa – Kogut.

Diakonia muzyczna Marii Krawczyk-Ziółkowskiej, oprócz animacji muzycznej spotkania, będzie się modliła wraz z wiernymi słynną Koronką do Bożego Miłosierdzia w wydaniu symfonicznym, której prapremiera odbyła się 3 kwietnia 2016 br. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

Chętni i potrzebujący będą mogli skorzystać z posługi modlitwy wstawienniczej, o którą zatroszczą się posługujący tym mandatem członkowie wspólnot Odnowy.

Centralnym momentem modlitewnym tegorocznego Lodowiska będzie Eucharystia sprawowana przez bp. Grzegorza Rysia. On też wprowadzi zgromadzenie w modlitwę o wylanie Ducha Świętego za wstawiennictwem Matki Bożej Ludźmierskiej i św. Jana Pawła II na Podhale, Światowe Dni Młodzieży, oraz całą Polskę. Główną bowiem intencją spotkania jest modlitwa o owocny i bezpieczny przebieg Światowych Dni Młodzieży.

Jezus na Lodowisku 2016 zakończy się uroczystym przejściem wszystkich uczestników w eucharystycznej procesji przez Bramę Miłosierdzia w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Głównym organizatorem trzeciej już edycji Lodowiska jest parafia św. Katarzyny w Nowym Targu i tamtejsza Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Patronat honorowy nad inicjatywą objął bp Grzegorz Ryś. W organizację i animację spotkania są zaangażowane wspólnoty Kościoła lokalnego i Odnowy w Duchu Świętym z całej Małopolski, wraz z liczną delegacją Wspólnoty Maryja Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej z Rzymu, która tegoroczny udział w Lodowisku traktuje jako pielgrzymkę wdzięczności za 40 lat istnienia.

Bezpośrednim przygotowaniem duchowym do spotkania "Jezus na Lodowisku" będzie 10 czerwca modlitwa w Centrum Jana Pawła II w Krakowie z udziałem don Fabio Bartoli, odpowiedzialnych i członków Wspólnoty Maryja Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej z Rzymu i Krakowa oraz przedstawicieli krakowskich środowisk modlitewnych i ewangelizacyjnych.

;