Imieniny: Henryka, Kingi, Andrzeja

Wydarzenia:

Małopolska

12 października Ogólnopolski Kongres Karty Dużej Rodziny

 fot. Materiały prasowe

Debaty przedstawicieli rodzin wielodzietnych, samorządów i partnerów Karty Dużej Rodziny planowane są podczas drugiego Ogólnopolskiego Kongresu KDR, który 12 października odbędzie się w Operze Krakowskiej. Swój udział zapowiedział minister pracy i polityki społecznej.

 

Ogólnopolski Kongres Karty Dużej Rodziny organizowany jest już po raz drugi. Tegoroczna edycja odbędzie się 12 października w Operze Krakowskiej. Kongres rozpocznie się o godzinie 10. Będzie podzielony na dwie sesje plenarne, w których udział zapowiedzieli przedstawiciele rodzin wielodzietnych, samorządów, partnerów Karty Dużej Rodziny oraz Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

W programie uczestniczy już ponad 1000 firm i instytucji, które udzielają zniżek w ponad 10 tys. miejsc w całej Polsce. Swoją kartę odebrało już ponad 1,2 mln osób, a wnioski złożyło prawie 1,4 mln. „Robimy pierwsze podsumowania, ale to nie jest koniec naszej drogi, to jest dopiero połowa. Karta musi być bogatsza w swojej ofercie. Musi być coraz szerzej dostępna”– mówi minister Kosiniak-Kamysz.

Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku nauki. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód.

Kongres Karty Dużej Rodziny podsumowuje cykl regionalnych konferencji „Karta Dużej Rodziny 2.0”. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej kończy również prace nad wdrożeniem Systemu Informatycznego Karty Dużej Rodziny. Narzędzie to ułatwi składanie wniosku o przyznanie Karty członkom rodzin 3+ i przyspieszy podejmowanie współpracy z nowymi partnerami handlowymi.

Źródło:
;