Imieniny: Gerwazego, Protazego

Wydarzenia: Światowy Dzień Anemii

Solidarność

130 tys. zł jałmużny od kapłanów archidiecezji krakowskiej na rzecz hospicjów

arcybiskup marek jędraszewski fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

130 tys. zł jałmużny wielkopostnej od kapłanów archidiecezji krakowskiej przekazano w Wielki Czwartek na rzecz trzech krakowskich hospicjów.

 

Kapłani archidiecezji krakowskiej w czasie tradycyjnych pielgrzymek pokutnych do sanktuariów w Kalwarii Zebrzydowskiej, św. Jana Pawła II w Krakowie, Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini, Matki Bożej Pani Myślenickiej i Matki Bożej Ludźmierskiej złożyli 13 marca jałmużnę wielkopostną z własnych środków. Zgromadzone fundusze przekazano w Wielki Czwartek krakowskim hospicjom - Alma Spei Hospicjum dla Dzieci, Krakowskiemu Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera oraz Hospicjum im. św. Łazarza.

- Ta kapłańska jałmużna jest wyrazem nie tylko troski o potrzeby tych instytucji, które w czasie pandemii szczególnie potrzebują wsparcia, ale również jest wyrazem kapłańskiej miłości wobec każdego życia – od poczęcia do naturalnej śmierci – także życia naznaczonego cierpieniem i chorobą – mówił w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia ks. Grzegorz Kotala, kanclerz Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

- W tym trudnym czasie dzisiaj kapłan musi być świadkiem nadziei i miłości, a także otwartego serca szczególnie na duchowe potrzeby, z którym w parze musi iść niesienie pomocy o charakterze materialnym – mówił abp Marek Jędraszewski w rozmowie z dziennikarzami zaznaczając, że pandemia pogłębiła przestrzenie biedy. – Kapłani muszą być na tę sferę życia społecznego szczególnie wrażliwi – podkreślał arcybiskup zwracając uwagę na wielką hojność księży z archidiecezji krakowskiej, którzy przekazali łącznie 130 tys. zł na rzecz trzech krakowskich hospicjów.

Oceń treść:
Źródło:
;