Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana

Wydarzenia: Dzień Energetyka

Pod oknem

klerycy fot. WSD AK

By nie zabrakło tych, którzy z oddaniem służą Bogu i ludziom, formatorzy i klerycy krakowskiego seminarium zapraszają do wspólnej modlitwy oraz spotkań w niektórych wspólnotach parafialnych naszej archidiecezji.

 

Dwukrotnie w ciągu roku – wiosną i jesienią – diakoni i alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie odwiedzają wybrane parafie Archidiecezji Krakowskiej w ramach tzw. niedzieli powołań. Najbliższa okazja do spotkania z klerykami, tym razem w dekanatach Kraków-Podgórze, Kraków-Prądnik i Kraków-Prokocim, przypadnie w niedzielę, 14 listopada.

Wizyta w parafiach obu diecezji stanowi możliwość podzielenia się świadectwem powołania przez kandydatów do kapłaństwa, którzy pragną wraz z kolejnymi wspólnotami modlić się o odwagę dla rozeznających życiową drogę oraz wytrwałość dla podejmujących już formację. Szczególne momenty niedzieli powołań to Eucharystia i czas spędzony z członkami grup parafialnych, zwłaszcza z młodymi. Alumni nie zapominają również o chorych – w tym roku otrzymają oni szczególną prośbę o duchową łączność z powołanymi. Do modlitwy o święte powołania kapłańskie są zaproszone nie tylko parafie z wymienionych dekanatów, ale wszyscy tworzący Kościół krakowski.

Historia Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej, od roku 1992 służącego także diecezji Bielsko-Żywieckiej, sięga początku XVII wieku. Przez cztery stulecia wydało ono licznych absolwentów, wśród których należy wymienić choćby św. Jana Pawła II czy św. Józefa Bilczewskiego. Od bieżącego roku akademickiego sześcioletni okres formacji poprzedza rok propedeutyczny w ośrodku „Totus Tuus” w Zembrzycach koło Suchej Beskidzkiej.

Oceń treść:
Źródło:
;