Imieniny: Laury, Marcjana, Alberta

Wydarzenia: Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszami

Życie

15 października Dzień Dziecka Utraconego

 fot. Katarzyna Suma-Wójcik / wsparciedlarodzicow.org.pl

Msze św. i modlitwy w intencji dzieci, ich symboliczne pochówki, rozmowy z terapeutami, prelekcje oraz spotkania rodzin po stracie - składają się co roku na obchody Dnia Dziecka Utraconego, które przypadają 15 października. W tym roku inicjatywy zaplanowano na kilka dni w kilkunastu mniejszych i większych miastach w całej Polsce.

 

Jak co roku w Krakowie, 15.10 października odbędzie się Msza Św. w intencji Dzieci Utraconych oraz o błogosławieństwo Boże i siłę dla ich rodzin. Msza rozpocznie się w kościele p.w. św. Rafała Kalinowskiego na krakowskich Klinach o godz. 18.30. Wcześniej o godz. 18.00 różaniec połączony z paleniem świec.

17 października o godz. 12.00 na cmentarzu przy ul. Zawiłej nastąpi uroczystość poświęcenia i odsłonięcia Krakowskiego Pomnika Dziecka Utraconego (na zdjęciu). Na ceremonii będzie obecna pani Maria Owczarczyk, rzeźbiarka, autorka Pomnika. Po uroczystości w kaplicy św. Teresy przy ul. Goryczkowej zostanie odprawiona Msza Święta. Natomiast 18 października od godziny 12 do 14 odbędzie się spotkanie rodziców po stracie dziecka w Parku Jordana.

Pierwszy raz Obchody Dnia Dziecka Utraconego zorganizowano w 1988 roku w Stanach Zjednoczonych. Dzień ten przypada 15 października, tyle bowiem trwa ciąża licząc umownie od 1 stycznia.

Wszelkie informacje dotyczące tego co dzieje się w związku z Dniem Dziecka Utraconego w innych miastach i miasteczkach znajdują się na stronach:

www.dlaczego.org.pl
www.facebook.com/dlaczego.stratadziecka

;