Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana

Wydarzenia: Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Solidarność

150 porcji gorącej zupy grzybowej dla bezdomnych

zupa grzybowa fot. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

6 grudnia z samego rana św. Mikołaj zawiózł z Łagiewnik do Dzieła Pomocy św. Ojca Pio 150 porcji gorącej zupy grzybowej i bułki. Środki na zakup posiłku pochodziły z Funduszu Miłosierdzia, jaki działa przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie.

 

– Wpatrzeni w postać św. Siostry Faustyny, która czynem okazywała miłosierdzie, widzimy dziś także i św. Mikołaja, który był człowiekiem o wielkiej wyobraźni miłosierdzia. Wiemy, że po śmierci swoich rodziców dzielił się majątkiem z innymi. Jedna z historii opowiada o tym, że zatroszczył się o posag dla ubogich dziewcząt, rzucając do ich domu złote kule z pieniędzmi – mówi Małgorzata Pabis, rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, podkreślając, że każdy kto złożył swój „grosz” na Funduszu Miłosierdzia dziś stał się Świętym Mikołajem – dołożył swoją „cegiełkę” do posiłku dla bezdomnych.

W tym roku z Funduszu Miłosierdzia i dzięki pomocy Fundacji Misericors zakupiono dla podopiecznych Dzieła Pomocy św. Ojca Pio 1650 porcji zupy czy bigosu, pączki w Tłusty Czwartek, ciasto na święta i kawę. Fundusz pomógł także pielgrzymom z Ziemi Świętej, którzy po wybuchu wojny znaleźli schronienie w Domu Duszpasterskim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Niemal każdego dnia w restauracji Agape przy łagiewnickim sanktuarium wydawane są także posiłki dla osób potrzebujących.

Inspiracją do powstania Funduszu Miłosierdzia były słowa św. Jana Pawła II, które wypowiedział dzień po konsekracji Bazyliki Bożego Miłosierdzia, 18 sierpnia 2002 roku na krakowskich Błoniach: „W obliczu współczesnych form ubóstwa, których jak wiem nie brakuje w naszym kraju, potrzebna jest dziś – jak to określiłem w liście „Novo millennio ineunte” – «wyobraźnia miłosierdzia» w duchu solidarności z bliźnimi, dzięki której pomoc będzie «świadectwem braterskiej wspólnoty dóbr». Niech tej «wyobraźni» nie zabraknie mieszkańcom Krakowa i całej naszej Ojczyzny. Niech wyznacza duszpasterski program Kościoła w Polsce. Niech orędzie o Bożym miłosierdziu zawsze znajduje odbicie w dziełach miłosierdzia ludzi”.

Każdy kto chciałby włączyć się w akcję może złożyć swój datek na konto: PEKAO S.A. Nr 65 1240 4432 1111 0000 4721 0286 z dopiskiem: „Fundusz Miłosierdzia”.

Źródło:
;