Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana

Wydarzenia: Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Internet

portal to jest sieć fot. Pallotti FM

Sieć. Nie można wyobrazić sobie bez niej życia. Sieć bardzo dużo nam daje, ale też niejedno zabiera.

 

Jak mówi papież Franciszek w swoim Orędziu na 53. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu: „jest bogactwem naszych czasów”, ale to kosztowne bogactwo. Naraża na manipulację, niebezpieczeństwo, oszustwo – także, a może zwłaszcza informacyjne. Jest też pułapką. Dając wrażenie bliskości, pozostawia nas często w wielkiej samotności. Przez pozorne utrzymywanie relacji, prowadzi do głębokiego ich zaniku. Ojciec Święty nazywa to zjawiskiem „młodych "pustelników społecznościowych", którym grozi całkowite odcięcie się od społeczeństwa. Ta dramatyczna dynamika ukazuje poważny rozłam w strukturze relacyjnej społeczeństwa, rozdarcie, którego nie możemy lekceważyć.”

Dlatego potrzeba wielkiej odpowiedzialności, aby sieć stawała się prawdziwie obszarem wiązania i jednoczenia ludzi. Przestrzenią do dzielenia się wartościami, otwarciem i zaproszeniem do dialogu, do spotkania!

„Jeśli sieć jest szansą, by przybliżyć mnie do dziejów i doświadczeń piękna lub cierpienia fizycznie dalekich ode mnie, do wspólnej modlitwy i szukania dobra w ponownym odkryciu tego, co nas łączy, to jest to bogactwo.”

Ruszamy z nowym pallotyńskim projektem pt. tojestsiec.pl (www.tojestsiec.pl) , który ma być przestrzenią do dzielenia się wartościami, otwarciem i zarazem zaproszeniem do zjednoczenia wysiłków a przede wszystkim do spotkania. Na portalu będą pojawiać się teksty przede wszystkim ludzi świeckich związanych z pallotynami i pallotynkami. Nie zabraknie również sióstr i braci pallotynów. Chcemy szukać dobra patrząc na św. Wincentego Pallottiego i nasz świat pallotyński, szukać tego co nas łączy, nie dzieli, bo to jest nasze bogactwo.

Premiera portalu będzie miała miejsce 17 lutego 2019r. o godz. 12.00. Jest to ważny dzień dla rodziny pallotyńskiej, ponieważ wtedy wspominamy bł. Elżbietę Sannę. Zapraszamy do współtworzenia tego miejsca, poprzez dzielenie się słowem.

Oceń treść:
Źródło:
;