Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

Wydarzenia: Dzień Kultury Fizycznej

Pod oknem

19 lutego pogrzeb śp. Heleny Kmieć

helena kmieć fot. Wolontariat Misyjny Salvator Helena Kmieć 1991-2017

- Uroczystości pogrzebowe Helenki Kmieć będą trwały dwa dni i odbędą się 18 i 19 lutego - poinformował ks. bp Jan Zając. Pochodząca z archidiecezji krakowskiej 26 letnia wolontariuszka i misjonarka została zamordowana 24 stycznia w Boliwii.

 

W sobotę 18 lutego o godz. 19.30 u księży salwatorianów w Trzebini zostanie odprawiona Eucharystia, po której przy trumnie śp. Helenki trwać będzie czuwanie wolontariatu. Całość sobotnich uroczystości żałobnych zakończy Apel Jasnogórski.

W niedzielę 19 lutego o godz. 15 w parafii św. Barbary w Libiążu rozpocznie się Msza święta pogrzebowa. Trumna z jej ciałem zostanie przywieziona do świątyni ok 15 minut przed rozpoczęciem liturgii. Mszy świętej przewodniczył będzie kard. Stanisław Dziwisz, w koncelebrze bp. Jan Zająca oraz innych duchownych. Kazanie wygłosi ks. prałat Franciszek Ślusarczyk, kustosz sanktuarium Bożego Miłosierdzia w
Krakowie-Łagiewnikach.

Ciało śp. Heleny zostanie pochowane na cmentarzu komunalnym, który znajduje się nieopodal kościoła parafialnego w Libiążu.

W libiąskim kościele Helena została ochrzczona 14 kwietnia 1991 r., przyjęła pierwszą komunię świętą 14 maja 2000 r. oraz sakrament bierzmowania 19 czerwca 2006 r. Należąca do archidiecezji krakowskiej parafia św. Barbary została erygowana w 1985 r. Świątynię parafialną, w której odbędzie się Msza pogrzebowa, zbudowano w latach 1983-1999. 10 grudnia 2000 r. została poświęcona przez kard. Franciszka Macharskiego.

Oceń treść:
Źródło:
;