Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

Wydarzenia:

Watykan

2-27 października: Druga sesja XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów

obrady synodalne fot. Vatican Media

Sekretariat Generalny Synodu poinformował, że Ojciec Święty Franciszek wyznaczył datę drugiej sesji XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, która odbędzie się jesienią tego roku w Rzymie, w dniach od 2 do 27 października.

 

Druga sesja Synodu zostanie poprzedzona rekolekcjami dla uczestników obrad, które potrwają od 30 września do 1 października.

Równolegle z komunikatem opublikowano również chirograf papieski, który ustanawia powołanie grup studium w celu pogłębienia niektórych tematów, wyłonionych podczas poprzedniej sesji. Grupy zostaną utworzone pomiędzy odpowiednimi dykasteriami Kurii Rzymskiej i Sekretariatem Generalnym Synodu, który będzie je koordynował. „Postanawiam, aby zgodnie z art. 33 Praedicate evangelium, dykasterie Kurii Rzymskiej współpracowały, +zgodnie ze swoją właściwością, w pracach Sekretariatu Generalnego Synodu+, tworząc grupy studyjne, które zainicjują, metodą synodalną, pogłębione studium niektórych tematów, które pojawiły się podczas I Sesji XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów” – napisano w dokumencie papieskim opublikowanym przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Jesienne obrady będą kontynuacją prac trwającego w Kościele Synodu o synodalności na temat „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”. Pierwsza sesja XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów odbyła się w Rzymie, w październiku 2023 roku.

Źródło:
;