Imieniny: Ilony, Bronislawa, Heleny

Wydarzenia:

Polska

20-lecie UKSW pod znakiem rozbudowy i rozwoju uczelni

uniwersytet kardynała stefana wyszyńskiego fot. Nasilowski / wikipedia.org

20-lecie istnienia Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego wieńczy ważnymi wydarzeniami. 20 sierpnia nastąpiło wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Multidyscyplinarnego Centrum Badawczego.

 

W Dziekanowie Leśnym przy ul. Konopnickiej nastąpiło uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod nową siedzibę Centrum Cyfrowej Nauki i Technologii - Multidyscyplinarne Centrum Badawcze.

Trzeci kampus UKSW w Dziekanowie Leśnym to miejsce, które stanowić będzie nowoczesną bazę infrastrukturalną, wyposażoną w odpowiednią do agendy badawczej aparaturę i specjalistyczny sprzęt. Wśród jednostek MCB znajdą się m.in. laboratorium Centrum Zarządzania Kryzysowego, laboratorium akwizycji danych o ruchu, czy laboratorium łączności bezprzewodowej i zaawansowanych systemów elektroniki cyfrowej. Na potrzeby Centrum zostaną wypracowane i wdrożone odpowiednie technologie IT.

 

Muzeum UKSW otwarte

Kardynał Kazimierz Nycz, Wielki Kanclerz UKSW poświęcił odnowioną kaplicę oraz otworzył Muzeum stacjonarne UKSW.

Uroczystość odbyła się 20 sierpnia na kampusie Dewajtis, na którym w 1954 roku utworzono Akademię Teologii Katolickiej, przekształconą w 1999 roku w Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Kaplica wraz z salą muzealną to historyczne centrum Uniwersytetu i jego duchowy rdzeń. Tutaj kierowali swoje pierwsze kroki goście uczelni, tak uczynił 5 grudnia 1961 roku kardynał Stefan Wyszyński, gdy przybył z pierwszą oficjalną wizytą na ATK, by uczestniczyć w nabożeństwie, a następnie wziąć udział w konferencji naukowej.

 

Rośnie siedziba Collegium Medicum

Utworzenie Wydziału Medycznego było jedną z kluczowych decyzji w budowaniu pozycji UKSW – mówi rektor uczelni podczas wmurowania kamienia węgielnego pod budynek Wydziału Medycznego.

Wmurowania kamienia węgielnego z góry Tabor w zręby budynku Collegium Medicum dokonali ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński, rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Jego Eminencja Kardynał Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski, Wielki Kanclerz UKSW, Pan Błażej Spychalski, rzecznik prasowy Prezydenta RP, Pan Waldemar Buda, Wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej, Pan Sebastian Skuza, Wiceminister Finansów.

 

Centrum Sportu UKSW otwarte     

18 sierpnia odbyła się uroczysta inauguracja Centrum Sportu UKSW. Obiekt będzie służył społeczności akademickiej oraz mieszkańcom Warszawy.

Centrum Sportowe to kompleks składający się z hali gimnastycznej do gier zespołowych takich jak koszykówka, siatkówka, piłka ręczna; siłownia i pomieszczenia wielofunkcyjne do uprawiania różnych sportów. Zagwarantuje to szeroką ofertę dla studentów, których kondycja fizyczna jest tak samo ważna jak umysłowa. Posiadanie własnej bazy sportowej jest ważne tym bardziej, że studenci UKSW zdobywają wysokie miejsca w rozgrywkach międzyuczelnianych w lekkoatletyce i uczestniczą w rozgrywkach I ligi piłki siatkowej kobiet.

Oceń treść:
;