Imieniny: Aurelii, Wladyslawa, Kleofasa

Wydarzenia: Dzień Głuchych i Języka Migowego

Polska

20 listopada: Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

 fot. KDK

W trzecią niedzielę listopada (w tym roku 20 listopada) przypada Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. „Szczególnie w tym dniu pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy zginęli lub doznali obrażeń ciała w wypadkach na drogach, ale także o ich rodzinach i bliskich, przeżywających z tego powodu tragedie rodzinne i osobisteˮ – zachęca ks. dr Marian Midura, krajowy duszpasterz kierowców.

 

Każdego roku w sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie k. Tarnowa Stowarzyszenie PRZEJŚCIE organizuje uroczyste obchody z wypominkami i Mszą św. za wszystkich, którzy zginęli na drogach. W Zabawie znajduje się też specjalny pomnik i park pamięci. Więcej informacji na: www.przejscie.com

„Niech obchody Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych zawsze będą połączone z modlitwą za tych, którzy zginęli na drogach oraz za tych, którzy zostali poszkodowani – ciężko ranni, tracąc z tego powodu zdrowie i dorobek życia!” – apeluje ks. Midura.

Po raz pierwszy w Polsce Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków obchodzono 19 listopada 2006 r. w katedrze polowej WP w Warszawie. Obchody zorganizowało Krajowe Duszpasterstwo Kierowców i MIVA Polska, a Mszy św. przewodniczył śp. bp Tadeusz Płoski – Biskup Polowy WP.

 

Modlitwa za kierowców:

Panie nasz Boże, prosimy o pomoc i opiekę, abyśmy dobrze i rozsądnie posługiwali się naszymi pojazdami. Ojcze błogosław naszym podróżom, spraw abyśmy jeździli bezpiecznie i szczęśliwie docierali do celu. Ojcze Miłosierny – przyjmij naszych zmarłych do Twojej chwały w niebie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Źródło:
;