Imieniny: Filipa, Pauliny

Wydarzenia: Dzień Matki

Pod oknem

20 tys. Słowaków w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

 fot. milosierdzie.pl

Już po raz 11 narodowa pielgrzymka Słowaków przybyła do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. W sobotę 9 maja w Łagiewnikach modliło się około dwudziestu tysięcy wiernych.

 

Uroczystej Mszy św., która była sprawowana przy ołtarzu polowym, przewodniczył abp Bernard Bober, metropolita Koszyc. W kazaniu hierarcha mówił, że miłosierny jest ten, kto ma dobre serce. Podkreślił, że naród słowacki doświadcza dziś wielu problemów: nieszanowane jest życie, a małżeństwa się rozpadają, dlatego apelował o wzywanie Bożego Miłosierdzia dla całych rodzin. Kaznodzieja przypomniał także, że Ojciec Święty Franciszek ogłosił Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia. Abp Bober prosił uczestników pielgrzymki, by dobrze wykorzystali ten czas. – Rozdawajcie miłosierdzie wszystkim, którzy staną na waszej drodze. Módlmy się do Matki Bożej, by wstawiła się za nami do Swego Syna, aby Jego miłosierdzie zagościło w naszych rodzinach i w naszych sercach – mówił.

Przed Mszą św. krótką konferencję zatytułowaną „Moim Mistrzem jest Pan” o życiu konsekrowanym na podstawie „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny wygłosiła s. M. Clareta Fecova ZMBM. W programie pielgrzymki zaplanowano także wspólny różaniec, akademię z okazji 95. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, a także koncert pieśni gospel w wykonaniu Kapucyni & Stanley. Pielgrzymkę zakończy modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Wielu pielgrzymów dotarło do Łagiewnik już w piątek. W sobotę rano przywitał ich bp Jan Zając, honorowy kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Doroczna pielgrzymka Słowaków organizowana przez Radio Lumen jest największą narodową pielgrzymką przybywającą do Łagiewnik. W tym roku przebiega pod hasłem: „Z radością wraz z konsekrowanymi pielgrzymujemy do źródła Bożego Miłosierdzia, by obudzić świat”.

Źródło:
;