Imieniny: Gerwazego, Protazego

Wydarzenia: Światowy Dzień Anemii

Jan Paweł II na dziś

jan paweł drugi fot. Grzegorz Gałązka

W polskim Kościele obchodzony jest 21. Dzień Papieski. Jego hasłem są słowa „Nie lękajcie się”, wypowiedziane przez Jana Pawła II w dniu inauguracji jego pontyfikatu na Placu św. Piotra. Słowa te stały się programem 27 kolejnych lat działalności polskiego Papieża.

 

O ich aktualności mówi dyrektor Dzieła Nowego Tysiąclecia, ks. Dariusz Kowalczyk: „Chcemy te słowa usłyszeć także w czasie, kiedy, mam nadzieję, kończy się pandemia. Wielu martwi się o swoją przyszłość i przeżywa lęk. Zwornikiem całości jest nauczanie Jana Pawła II, zawsze w bliskim kontakcie z Papieżem Franciszkiem. Chcemy przypominać, że na poziomie fundamentalnym, lęk może ukoić jedynie wiara i doświadczenie Chrystusa Zmartwychwstałego, który żyje w swoim Kościele” – powiedział ks. Kowalczyk. 

Nieodłącznym elementem obchodów każdego Dnia Papieskiego jest zbiórka na program stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Do końca października będzie trwała zbiórka publiczna na stypendia dla zdolnej i niezamożnej młodzieży – podkreśla dyrektor Dzieła. „To osoby pochodzące z rodzin, które przeżywają różne dramaty. Mimo swojego młodego wieku niektórzy naprawdę mają już spory bagaż, czasem bardzo trudnych doświadczeń życiowych, a są to bardzo piękni, wspaniali i zdolni ludzie, którzy chcą się kształcić. Jeśli tym talentom byśmy nie pomogli w rozwoju, to wszyscy stracimy” – podkreślił dyrektor Dzieła Nowego Tysiąclecia. 

Ks. Kowalczyk zaznacza, że Fundacja będzie dawała stypendia tak długo, jak będą na to środki. Dlatego apeluje o hojność i wyobraźnię miłosierdzia do wiernych i ludzi dobrej woli, którzy na szczęście się znajdują i przekazują pieniądze na program stypendialny.

 

Oceń treść:
Źródło:
;