Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Uczestników Misji Pokojowych

Życie

3 edycja konkursu akademickiego pro-life

 fot. Fotolia.com

Problematyka moralna, prawna i medyczna w kontekście ochrony życia dzieci nienarodzonych to najczęściej pojawiające się tematy wśród wyróżnionych prac w trzeciej edycji akademickiego konkursu pro-life. Nagrody w konkursie organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zostaną rozdane 23 lutego w Krakowie.

 

Celem akademickiego konkursu pro-life jest rozwijanie wśród młodzieży studenckiej zainteresowania problematyką ochrony życia człowieka na wszystkich jego etapach, czyli od poczęcia do naturalnej śmierci. To także - jak przekonują organizatorzy z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka - wyraz poparcia dla badań naukowych nad pedagogiką i psychologią prenatalną, których Polacy są światowymi pionierami oraz zachęta do refleksji nad stanem prawnej ochrony życia człowieka.

 – Konkurs wpisuje się w misję Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, którą jest pozytywna edukacja pro-life, pokazująca wartość i piękno życia oraz nienaruszalną godność osoby ludzkiej – komentuje Wojciech Zięba, prezes PSOŻC. – Połączenie rzetelnej edukacji z realną pomocą charytatywną dla matek w ciąży oraz rodzin niepełnosprawnych dzieci buduje wiarygodność obrońców życia – dodaje.

Od początku ogłoszenia konkursu zgłoszono do niego 60 prac magisterskich i dyplomowych. W bieżącej edycji wzięli udział studenci i absolwenci takich kierunków jak: prawo, administracja i polityka publiczna, nauki o rodzinie, filozofia, dziennikarstwo i położnictwo. Nadesłane prace dyplomowe zostały obronione w latach 2017-2018 na uczelniach: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Akademia Ignatianum w Krakowie, Uniwersytet Śląski, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum.

Laureaci tegorocznej edycji są autorami prac pt.: „Problem jakości życia w dyskusji nad dopuszczalnością aborcji”, „Prawno-moralne aspekty ciąży wysokiego ryzyka”, „Prawo rzymskie i kultura antyczna starożytnych wobec dziecka poczętego”, „Polityka ochrony życia dzieci przed narodzeniem w krajach Unii Europejskiej”, „Nowe media w służbie integracji i motywacji osób niepełnosprawnych”, „Opieka nad ciężarną w hospicjum perinatalnym po stwierdzeniu wady letalnej płodu – studium przypadku”, „Niepomyślna diagnoza prenatalna – rola i zadania położnej jako członka zespołu Hospicyjnej Opieki  Perinatalnej – studium przypadku”.

Rozdanie nagród w trzeciej edycji „Konkursu akademickiego na prace magisterskie i licencjackie z zakresu problematyki pro-life” odbędzie się 23 lutego 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Krakowie przy ul. Rajskiej 1, sala 53. Rozpoczęcie ok. godz. 10:30.

Podczas rozdania nagród laureaci krótko zaprezentują wyniki swoich badań i analiz.

Organizatorem „Konkursu akademickiego na prace magisterskie i licencjackie z zakresu problematyki pro-life” jest Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Oceń treść:
;