Imieniny: Anieli, Kwiryna, Leonarda

Wydarzenia: Światowy Dzień Muffinka

Kulturalnie

30 tys. gości na Nocy Muzeów w Muzeum Narodowym w Krakowie

noc muzeów w muzeum narodowym w krakowie fot. Piotr Idem / MNK

29 265 osób odwiedziło oddziały Muzeum Narodowego w Krakowie podczas tegorocznej Nocy Muzeów. Najdłuższe kolejki ustawiały się przed Gmachem Głównym MNK, gdzie eksponowana jest „Dama z gronostajem” Leonarda da Vinci. Najsłynniejszy obraz w Polsce zobaczyło wczoraj 3 015 zwiedzających.

 

Dużym powodzeniem cieszyły się także udostępniona publiczności z okazji Nocy Muzeów wystawa „Wyspiański. Posłowie” (2 613 zwiedzających), multimedialna ekspozycja „Wajda” (2 024 zwiedzających), przygotowana wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych wystawa rysunku „Czarno na białym” (1 981 zwiedzających) oraz prezentowany w Kamienicy Szołayskich „Kraków 1900” (1 402 zwiedzających).

Goście MNK mogli nie tylko oglądać wszystkie ekspozycje stałe i czasowe, ale również brać udział w seansach filmowych i pokazach tanecznych, zostać modelami studentów ASP lub zabrać do domu miniaturkę „Damy z gronostajem”.

W Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma w Zakopanem Noc Muzeów odbędzie się, jak w większości polskich miast, z soboty 18 na niedzielę 19 maja. Wstęp bezpłatny, a w programie m. in. Dobra NOCka w MUZEUM czyli spotkanie z autorkami książek dla dzieci wydanych przez MNK (od godz. 18.00 do 20.00) oraz maraton Muzyka i słowo (godz. 20.00-24.00).

Oceń treść:
;