Imieniny: Placyda, Apolinarego

Wydarzenia: Światowy Dzień Nauczyciela

Solidarność

300 000 zł na pomoc dla Bejrutu od Caritas Archidiecezji Krakowskiej

zniszczony bejrut fot. Caritas Polska

Caritas Archidiecezji Krakowskiej przekazała 300 000 zł na pomoc dla ofiar tragicznego wybuchu w Bejrucie. To wynik przeprowadzonej przed kościołami zbiórki, która odbyła się w niedzielę 16 sierpnia. Pomoc zagraniczną dla mieszkańców Libanu organizuje Caritas Polska. Mieszkańcy archidiecezji jak zawsze pokazali swoją solidarność z potrzebującymi. Gorąco dziękujemy!

 

Do wybuchu doszło we wtorek 4 sierpnia po godz. 17.00 czasu polskiego w północnej dzielnicy Bejrutu. Ponad 5000 osób zostało rannych, a co najmniej 135 zginęło. Już nazajutrz po wybuchu Caritas Polska przesłała do Caritas Liban 100 tys. zł z własnych środków.

Pracownicy i wolontariusze Caritas Liban natychmiast po wybuchu rozpoczęli pomoc poszkodowanym. Udzielają pomocy medycznej, rozdają żywność, organizują prace porządkowe oraz schronienie dla ofiar katastrofy. Zebrane w Polsce pieniądze zostaną przeznaczone przede wszystkim na remont i odbudowę zniszczonych wybuchem domów oraz na długofalową pomoc dla mieszkańców Bejrutu.

Z apelem, aby niedziela 16 sierpnia br. stała się Dniem Solidarności z mieszkańcami Bejrutu zwrócił się przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, prosząc, aby tego dnia objąć modlitwą ofiary tragedii, a przed kościołami zorganizować zbiórkę środków finansowych, które zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.

Oceń treść:
;