Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

Wydarzenia: Dzień Kultury Fizycznej

Polska

35. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia

 fot. wikipedia.org

28 maja mija 35 lat od śmierci Prymasa Tysiąclecia Kard. Stefana Wyszyńskiego. Z tej okazji w najbliższą niedzielę, 22 maja, w Zuzeli odbędą się uroczystości połączone z modlitwą o szybką beatyfikację Prymasa Tysiąclecia. Uroczystej Mszy św. w tej intencji będzie przewodniczył i homilię wygłosi o. Gabriel Bartoszewski, wicepostulator w procesie beatyfikacyjnym.

 

„On nie może być przez Polaków zapomniany. Gdyby tak się stało – okazalibyśmy ogromną niewdzięczność” – mówił w jednym z wywiadów o. Gabriel Bartoszewski, wicepostulator w procesie beatyfikacyjnym kard. Stefana Wyszyńskiego.

Co roku pamiętają o nim mieszkańcy Zuzeli – miejsca urodzenia, chrztu i lat dziecięcych Prymasa Tysiąclecia. Uroczystości 35. rocznicy jego śmierci będą połączone z oddaniem czci pierwszemu świętemu biskupowi Warszawy – św. Zygmuntowi Szczęsnemu Felińskiemu. Będzie to też okazja, by podziękować za 1050 lat chrztu Polski.

„Jeszcze raz serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy parafian, drogich gości i pielgrzymów. Do miłego zobaczenia w Zuzeli” – zachęca na stronach parafii w Zuzeli jej proboszcz ks. Jerzy Krysztopa.

 

Źródło:
;