Imieniny: Heleny, Wieslawy, Ryty

Wydarzenia: Dzień Praw Zwierząt,

Polska

4 maja pogrzeb prof. Bartoszewskiego

 fot. Grzegorz Rogiński / kprm.gov.pl

4 maja odbędzie się pogrzeb prof. Władysława Bartoszewskiego. O dacie pochówku poinformowała rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska. Prof. Bartoszewski zostanie pochowany na cmentarzu na Powązkach Wojskowych.

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek 4 maja w Archikatedrze św. Jana na Starym Mieście w Warszawie. Ciało prof. Bartoszewskiego spocznie w Alei Zasłużonych na Powązkach Wojskowych. Pogrzeb będzie miał charakter państwowy.

Jak poinformowała rzecznik rządu Małgorzata Kidawa Błońska, od poniedziałku 27 kwietnia w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zostanie wystawiona księga kondolencyjna.

Prof. Władysław Bartoszewski, wybitny polski historyk, działacz katolicki, wychowawca i polityk, więzień obozu w Auschwitz-Birkenau, powstaniec warszawski, więzień polityczny w PRL, jeden z najbardziej zasłużonych przedstawicieli ruchu „Znak”, wieloletni członek zarządu Fundacji na rzecz Wymiany Informacji Katolickiej, należącej do Konferencji Episkopatu, zmarł w piątek wieczorem, 24 kwietnia, w szpitalu MSWiA w Warszawie. Miał 93 lata.

Źródło:
;