Imieniny: Julii, Danieli, Bogdana

Wydarzenia: Dzień Praw Człowieka

Solidarność

5,5 tony pomocy Caritas Polska dla Nepalczyków

 fot. Caritas Polska

W sobotę 2 maja odleci do Nepalu polski samolot wojskowy z pomocą humanitarną. W samolocie znajdzie się 5,5 tony z darami od Caritas Polska. Na pomoc humanitarną Caritas złoży się 2200 koców, 300 namiotów 4 osobowych i 90 namiotów 10 osobowych. Wartość pomocy to 116 230 zł. W samolocie znajdzie się również pomoc od Polskiego Czerwonego Krzyża, Polskiej Misji Medycznej, GOPR oraz PAH.

 

Na miejscu dary rozdysponowane zostaną przez Caritas Nepal oraz inne organizacje pomocowe. Celem Caritas Polska jest zarówno wsparcie poszkodowanych mieszkańców Kathmandu jak i miejscowości do których dotychczas nie udało się jeszcze dotrzeć z pomocą.

Wraz z transportem na miejsce tragedii udadzą się przedstawiciele Caritas Polska, którzy dołączą do międzynarodowej ekipy interwencyjnej Caritas.

Caritas Polska cały czas prowadzi zbiórkę środków na pomoc dla poszkodowanych mieszkańców Nepalu. Aby wspomóc akcję można wysłać SMS z hasłem POMAGAM pod numer 72052 (2,46 zł z vAT) lub dokonać wpłaty na konto Caritas z dopiskiem NEPAL.

;