Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

Wydarzenia:

Polska

50 spotkań z celebrytami i prezesami firm na Dzień Dziecka

 fot. Materiały prasowe

Od 27 maja przez cały tydzień we wszystkich wojewódzkich miastach Polski dzieci z Akademii Przyszłości spotykają się z celebrytami i zasiadają w fotelach prezesów największych firm w kraju. W ten sposób podopieczni programu krakowskiego Stowarzyszenia Wiosna świętują dzień, a właściwie Tydzień Dziecka.

 

„Dzień Dziecka to jedno z najważniejszych wydarzeń Akademii Przyszłości. Dzieci po raz kolejny dostaną sygnał, że wierzymy w ich potencjał i świat stoi przed nimi otworem. Podopieczni w fotelach prezesów mają szansę pomyśleć: kiedyś mogę tu wrócić” – zauważa Zuzanna Karwot ze Stowarzyszenia Wiosna.

Na dzieci czeka ponad 50 spotkań, które od środy odbywają się w największych firmach i redakcjach w całej Polsce. Dodatkowo, we wszystkich wojewódzkich miastach, spotkają się ze znanymi osobami ze świata show biznesu, które poprowadzą dla nich warsztaty i podzielą się swoim zawodowym doświadczeniem. W Warszawie dzieci spotkały się już z Tomaszem Kammelem a w Katowicach z Kabaretem Młodych Panów. W Sopocie czeka je spotkanie z Agnieszką Kaczorowską a w Krakowie z Basią Kurdej-Szatan. Szczegóły dotyczące spotkań w całej Polsce można znaleźć na stronie: www.akademiaprzyszlosci.org.pl.

Tegoroczny Dzień Dziecka będzie przepełniony wyjątkowymi atrakcjami również w największych polskich firmach. Dzieci usiądą w fotelu prezesa i przez jeden dzień symbolicznie przejmą jego obowiązki. „Najważniejszym punktem będzie wymiana wizytówek między dziećmi a prezesami firm, dziennikarzami i celebrytami – jak na biznesowe spotkania przystało” – informuje Zuzanna Karwot. W Krakowie dzieci spotkają się z prezydentem miasta, w Rzeszowie odwiedzą urząd wojewódzki, w Lublinie redakcję TVP a w Poznaniu zasiądą w fotelu prezesa Volksvagena.

Akademia Przyszłości to ogólnopolski program Stowarzyszenia Wiosna, które organizuje także Szlachetną Paczkę. Akademia zajmuje się pomocą dzieciom, które doświadczają długotrwałej porażki szkolnej i pochodzą z niezamożnych rodzin. Dzięki unikalnej metodologii – Systemowi Motywatorów Zmiany – Akademia przeprowadza je od porażek w szkole do sukcesów w życiu.

Akademia Przyszłości działa obecnie w 24 miastach. Przez 11 lat pomogła blisko 6 tys. dzieci. W tegorocznej edycji Akademii bierze udział 1800 uczestników. Już od września rozpoczną się poszukiwania Tutorów, którzy przez cały rok będą pracowali z podopiecznymi Akademii. Szczegóły można znaleźć na stronie www.zostantutorem.pl.

Źródło:
;