Imieniny: Marty, Malgorzaty, Piotra

Wydarzenia: Europejski Dzień Ofiar Przestępstw

Pod oknem

7 stacji Drogi Krzyżowej już w Łagiewnikach

 fot. milosierdzie.pl

Przed Świętami Bożego Narodzenia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach zawisło siedem stacji Drogi Krzyżowej. Kolejne mają trafić do świątyni przed Światowymi Dniami Młodych, być może jeszcze w Wielkim Poście.

 

Autorem Drogi Krzyżowej jest artysta-rzeźbiarz – Andrzej Zaradkiewicz. Pierwsze stacje są już w świątyni. - Nad stacjami pojawią się jeszcze drewniane krzyżyki, ale już teraz Bazylika nabiera piękna. Odbiór tych stacji jest bardzo dobry i mam nadzieję, że w całości uda się zrobić drugą stronę - zgodnie z planem - a więc w Wielkim Poście, przed Światowymi Dniami Młodzieży - mówi ks. dr Franciszek Ślusarczyk, dodając, że Droga Krzyżowa, jaka powstaje w świątyni, jest „wymownym znakiem wdzięczności wobec Miłosiernego Boga, który w tajemnicy krzyża objawił nam swoją miłość bezgraniczną”.

Ks. Ślusarczyk przypomina słowa św. Jana Pawła II, który podczas konsekracji bazyliki powiedział: „Krzyż stanowi jakby dotknięcie odwieczną miłością najboleśniejszych ran ziemskiej egzystencji człowieka”. - Tę prawdę o Bożej miłości do każdego z nas będą nam przypominać kolejne stacje Drogi Krzyżowej” – zaznacza rektor Sanktuarium.

Rektor sanktuarium przypomina, że wciąż potrzebne są środki na sfinansowanie kolejnych stacji. Zaznacza że poprzez ofiarowanie swojego cierpienia, modlitwy czy daru pieniężnego na rzecz budowy Drogi Krzyżowej, każdy może stać się Weroniką i Szymonem u stóp Krzyża Chrystusa. W intencji ofiarodawców w każdy piątek odprawiana jest w bazylice Msza święta. Wszystkich darczyńców kapłani polecają Panu Bogu każdego dnia, zwłaszcza w Godzinie Miłosierdzia, wypraszając potrzebne łaski dla ludzi dobrej woli i szlachetnych serc, którzy tworzą wspaniałe grono apostołów Jezusa Miłosiernego.

Darowizny można przekazywać na następujące numery kont w banku PEKAO S.A.: 72 1240 4432 1111 0000 4737 4672 (PLN), 83 1240 4432 1787 0000 4722 3983 (USD) i 43 1240 4432 1978 0000 4738 0732 (EURO). „Każdą formę wsparcia przyjmujemy z wdzięcznością i szacunkiem dla Waszej ofiarności. Dzięki Waszej pomocy – także finansowej – Dom Jezusa Miłosiernego wygląda coraz piękniej” – podziękował za dotychczasowe wsparcie ks. Franciszek Ślusarczyk.

Źródło:
;