Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego

Życie

70 tys. książeczek „Genesis. Początek życia człowieka” trafi do szkół ponadpodstawowych

minister czarnek fot. facebook.com/ministerstwo.edukacji.nauki

Podczas tegorocznego Narodowego Dnia Życia obchodzonego 24 marca Ministerstwo Edukacji i Nauki zaprezentowało nowoczesną pomoc dydaktyczną, która może być wykorzystywana podczas zajęć lekcyjnych związanych z rozwojem prenatalnym człowieka.

 

24 marca, w Narodowym Dniu Życia, Ministerstwo Edukacji i Nauki zaprezentowało nowe narzędzie edukacyjne przygotowane przez Fundację Małych Stópek oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji. Jest to publikacja „Genesis. Początek życia ludzkiego”, która przedstawia najnowszą wiedzę naukową dotyczącą początkowej fazy życia człowieka – od poczęcia do narodzin.

W materiale została wykorzystana formuła tzw. rozszerzonej rzeczywistości, która jest dostępna po pobraniu odpowiedniej aplikacji. Dzięki niej na tabletach lub smartfonach będzie można obserwować w grafice 3D zamieszczone w książce zdjęcia i krótkie filmiki. Przedstawiają one człowieka w poszczególnych fazach rozwoju prenatalnego. Wystarczy przyłożyć do książki telefon lub smartfon, a na ekranie pojawią się obrazy prezentujące np. układ kostny i krwionośny.

Publikacja „Genesis. Początek życia człowieka” może być wykorzystana jako nowoczesna pomoc dydaktyczna zarówno podczas lekcji biologii, jak też wychowania do życia w rodzinie, godziny wychowawczej oraz religii. Pakiet 15 książeczek trafi do każdego liceum ogólnokształcącego i technikum w Polsce. Będzie to cenna pomoc zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli przy realizacji podstawy programowej dotyczącej początkowej fazy życia ludzkiego.

Zamiarem twórców książeczki „Genesis. Początek życia człowieka” było atrakcyjne przedstawienie wiedzy o rozwoju prenatalnym człowieka. Autorom publikacji zależało także na tym, aby pomóc zrozumieć młodym ludziom, że każde nowe życie powinno być otoczone należną troską. Więcej informacji na temat książeczki można znaleźć na specjalnej stronie wiedzaozyciu.info.

 

Oceń treść:
;