Imieniny: Lucji, Kazimierza, Eugeniusza

Wydarzenia:

Pod oknem

8 marca kolejne spotkanie z bł. Michałem Giedroyciem

błogosławiony michał giedroyć fot. diecezja.pl

Rektor kościoła św. Marka zaprasza na kolejne z comiesięcznych spotkań przygotowujących do dziękczynienia za beatyfikację Bł. Michła Giedroycia. Najbliższe już 8 marca, w piątek. Przewidziano konferencję na temat bł. Michała i błogosławieństwo relikwiami.

 

W kościele św. Marka, gdzie jako zakrystian posługiwał bł. Michał Giedroyć trwa cykl spotkań przygotowujących do czerwcowego dziękczynienia w Bazylice Mariackiej za beatyfikację. W najbliższy piątek 8 marca o godz. 18.00 siostra Adelajda Sielepin, jadwiżanka wawelska, wygłosi w kolejną konferencję przybliżającą postać pokornego zakrystiana z kościoła św. Marka.

Eucharystii o 18. 30 będzie przewodniczył archiprezbiter Bazyliki Mariackiej – ks. Dariusz Raś, któremu wręczone zostaną relikwie bł. Michała, aby znalazły się w miejscu kultu jego świętego przyjaciela z XV wieku – Świętosława Milczącego. Homilię wygłosi ks. Kazimierz Skwierawski. Na zakończenie udzialone zostanie błogosławieństwo relikwiami bł. Michała Giedroycia.

Także w piątek o godz. 12. 30 będzie celebrowana Eucharystia w intencji kanonizacji bł. Michała Giedroycia, w intencjach zanoszonych za jego pośrednictwem, a także w intencji dobrodziejów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Następne spotkania z bł. Michałem – 12 kwietnia oraz 10 maja.

Centralne uroczystości dziękczynne odbędą się w Krakowie 8 czerwca 2019 roku w Bazylice Mariackiej o godz. 11.00 z udziałem Episkopatu Polski i Litwy.

Oceń treść:
Źródło:
;