Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

Wydarzenia: Dzień Stoczniowca i Marynarza

Internet

Abp Gądecki - na Twitterze i Facebooku

Konta na Twitterze, Facebooku oraz Instagramie – to nowe aktywności w mediach społecznościowych, jakie podjął przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Od niedawna pod adresem przewodniczacy.info funkcjonuje również jego nowa strona internetowa.

 

- Już Sobór Watykański II zachęcał do organizowania duszpasterstwa za pośrednictwem środków społecznego przekazu. W XXI wieku, kiedy to coraz więcej ludzi porozumiewa się za pomocą mediów społecznościowych, wydaje się słuszne, by także przewodniczący Konferencji Episkopatu obecny był na Twitterze, Facebooku czy Instagramie – uważa abp Gądecki.

Przewodniczący KEP jest przekonany, że „zachętą do pogłębienia przyjaźni z Bogiem mogą stać się choćby krótkie rozważania w oparciu o tekst Pisma Świętego wzięty z liturgii dnia, zdjęcie z Iraku, gdzie odwiedziliśmy prześladowanych chrześcijan, czy zapowiedź nabożeństwa”.

Pierwsze 7 tweetów abp. Gądeckiego ma charakter biblijny i nawiązuje do czytań z codziennej Mszy świętej. Konto przewodniczącego KEP na Twitterze nosi tytuł „Słowo na dziś” i jego wpisy mają charakter dzielenia się tekstami biblijnymi i zachętami. Jak na razie przewodniczący KEP nie skorzystał z możliwości, jaką stwarzają media społecznościowe, by wejść w interakcję z obserwującymi go internautami.

Natomiast konto na Facebooku, które polubiło 1205 internautów przedstawia bieżącą działalność przewodniczącego Episkopatu, wiele zdjęć z jego niedawnej wizyty w Iraku, ale też innych spotkań. Zalinkowano także filmiki z wypowiedziami abp. Gądeckiego udostępnione na YouTube.

Źródło:
;