Imieniny: Lecha, Lutoslawa

Wydarzenia: Dzień Roku Przestępnego

Pod oknem

Abp Jędraszewski będzie przewodniczył nabożeństwu na zakończenie tygodnia ekumenicznego

zakończenie tygodnia ekumenicznego fot. Sekretariat ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej

W dniach 22-29 stycznia w Krakowie odbędą się obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Nabożeństwu na zakończenie tygodnia ekumenicznego przewodniczyć będzie nowy metropolita krakowski abp. Marek Jędraszewski.

 

Nabożeństwo odbędzie się 29 stycznia 2017 roku o godz. 15.30 w Sanktuarium Św. Jana Pawła II. Do modlitwy szczególnie zaproszone są małżeństwa mieszane wyznaniowo. “Kościół uczy się od Was, jak wzajemnie skorzystać z duchowych darów składanych przez Pana w poszczególnych Kościołach” – napisał w zaproszeniu bp Grzegorz Ryś.

Abp Jędraszewski, który będzie przewodniczył nabożeństwu ekumenicznemu, dzień wcześniej odbędzie ingres do katedry krakowskiej. Jako metropolita łódzki przewodniczył on Mszy św. z udziałem przedstawicieli Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, Kościołów: Ewangelicko – Augsburskiego w RP, Ewangelicko – Reformowanego, Chrześcijan Baptystów, Polsko-katolickiego oraz Starokatolickiego Mariawitów, w niedzielę 15 stycznia, w katedrze św. Stanisława Kostki w Łodzi. „Złączyła nas miłość Chrystusowa wtedy, gdy wymienialiśmy ze sobą znak pokoju. To znak miłości Chrystusowej, która nas gromadzi, ale równocześnie wzywa, abyśmy robili wszystko, aby podziały które zaistniały pomiędzy chrześcijanami, zostały przezwyciężone mocą Ducha św., który jest Duchem Mocy, Duchem Prawdy i  Jedności. Oto wszystko modliliśmy się i oto będziemy się modlić, przez te dni tworzące program modlitw o jedność wszystkich chrześcijan.” – powiedział na zakończenie.

Pełny program tygodnia ekumenicznego w Krakowie:

Oceń treść:
;