Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha

Wydarzenia: Dzień Chorób Rzadkich

Świat

Abp Marek Jędraszewski do polonijnej młodzieży w Niemczech: Nie poddawajcie się presji tego świata

arcybiskup z młodzieżą fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Abp Marek Jędraszewski zachęcał polonijną młodzież, aby nie poddawała się presji świata. – Choćby się wydawało, że nic nie jest w stanie jej pokonać. Po ludzku - nie. Z Chrystusem - tak! – przekonywał metropolita krakowski modląc się o moc wiary dla uczestników Polonijnego Spotkania Młodych w Haus Concordia w Niemczech.

 

Komentując Ewangelię o setniku abp Marek Jędraszewski wskazał na jego wiarę w moc Jezusa. –  Nie musi przyjść i dotknąć ręką – wystarczy, że powie. Wiara w potęgę słowa Jezusa Chrystusa – mówił arcybiskup zaznaczając, że wiara setnika zrobiła na Jezusie wrażenie i to ona sprawiła, że jego sługa został uzdrowiony. Metropolita krakowski dodał, że Jezus przez swoje zmartwychwstanie zrobił to, co po ludzku wydawało się niemożliwe – pokonał śmierć, grzech i szatana. 

– Całe dzieje chrześcijaństwa trwające już prawie dwa tysiące lat to dzieje ludzi, którzy uwierzyli w Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego, który jest prawdą o Bogu i człowieku, który jest życiem, bo życie daje, który jest drogą prowadzącą do Ojca bogatego w miłosierdzie – mówił arcybiskup podkreślając, że w tę historię Kościoła, jak mało kto w ostatnich dziesięcioleciach, wpisuje się Jan Paweł II, który od początku pontyfikatu apelował o to, aby nie bać się wprowadzić Chrystusa do swojego życia –  zarówno w wymiarze osobistym, jak i społecznym, bo jedynie Chrystus wie, co w swoim wnętrzu kryje człowiek.

Odwołując się do zdziwienia Alego Agcy, że jego strzały na Placu św. Piotra nie okazały się śmiertelne, arcybiskup mówił, że dla Boga nie ma nic niemożliwego. Podobnie było w historii Abrahama i Sary, którzy w starości poczęli dziecko. – Te same słowa Bóg mówi do każdego, kto w Niego wierzy. „Dla mnie nie ma nic niemożliwego. Tylko uwierz, tak jak setnik. Uwierz w potęgę Mojego słowa” – dodawał metropolita krakowski podkreślając wiarę Jana Pawła II, który na Placu Zwycięstwa w Warszawie z mocą wołał o Ducha Świętego, który miał odnowić oblicze Polski. – Jeśli się wierzy do końca to to, co jest niemożliwe dla człowieka, naprawdę się spełni – przekonywał metropolita.

Nawiązując do czasu pandemii, izolacji ludzi, kryzysu gospodarczego arcybiskup zwrócił uwagę na słabość i bezradność człowieka. – W gruncie rzeczy człowiek niewiele może. Ale wiele może z Tym, który go umacnia. Wiele może, jeżeli uwierzy w Boga, który jest ojcem nas wszystkich, który kocha, któremu zależy na naszym szczęściu. W to uwierzyć, to naprawdę wiele móc – zapewniał abp Marek Jędraszewski.

Arcybiskup zachęcał polonijną młodzież, aby nie poddawała się presji świata. – Choćby się wydawało, że nic nie jest w stanie jej pokonać. Po ludzku - nie. Z Chrystusem - tak! – przekonywał metropolita krakowski modląc się o moc wiary dla młodych. 

Oceń treść:
Źródło:
;