Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi

Wydarzenia:

Wspomnienia

Abp Mokrzycki wprowadził relikwie bł. Jana Pawła II

 fot. Piotr Tumidajski

„Bł. Jan Paweł II nadal jest obecny w naszych sercach i umysłach” - mówił abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, który przewodniczył 28 września Mszy św. połączonej z wprowadzeniem relikwii bł. Jana Pawła II i z sakramentem bierzmowania, który przyjęło 35 młodych ludzi w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie.

 

W homilii abp Mieczysław Mokrzycki przypomniał, że „życie bł. Jana Pawła II charakteryzowała miłość, otwartość, życzliwość dla innych oraz nieustanne poszukiwanie Prawdy i życie nią”. - On też bardzo kochał młodzież - podkreślił abp Mokrzycki.

Metropolita lwowski podkreślił, że bł. Jana Paweł II „był wyjątkowym człowiekiem, promieniował na innych”. - Stojąc przy nim odczuwało się pokój - przypomniał kaznodzieja.

Były sekretarz bł. Jana Pawła II i Benedykta XVI ukazał bł. Jana Pawła II jako człowieka głębokiej wiary – Jego myśli ciągle zwracały się ku Bogu. Wiedział, że prawdy głoszone muszą być najpierw przeżyte i poddane medytacji - przypomniał metropolita lwowski.

„Bóg dał mu wielką łaskę odkrycia modlitwy a przez nią zjednoczenia z sobą. W życiu tego wielkiego mistyka były proste i zwyczajne modlitwy. Nie dzielił swojego życia na zajęcia i modlitwę. On się wszystkim modlił. jego życie było modlitwą” - kontynuował metropolita lwowski.

Hierarcha przypomniał, że „życie Wielkiego Papieża charakteryzowała ewangeliczna prostota”. - On był zatroskany o człowieka. Umiał się też cieszyć życiem - mówił abp Mokrzycki.

Zwracając się do młodzieży abp Mokrzycki zaapelował, by „mieli odwagę przyznawania się do Boga”. - Bądźcie przy Bogu z całego serca. Bądźcie dobrzy Bożą Dobrocią - powiedział abp Mokrzycki.

Po homilii metropolita lwowski udzielił sakramentu bierzmowania. Natomiast po Mszy św. wierni ucałowali relikwie papieża Polaka przy śpiewie litanii do bł. Jana Pawła II.

- Nie można zrozumieć historii Polski bez dziejów Lwowa. Zapewniamy o naszej modlitwie za Kościół na Ukrainie - mówił ks. prał Andrzej Sobota - proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie dziękując za relikwie bł. Jana Pawła II.

Po uroczystościach abp Mieczysław Mokrzycki i bp Marcjan Trofimiak zwiedzili również Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II.

;