Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety

Wydarzenia: Dzień Sapera

Wspomnienia

Abp Mokrzycki: Jego życie było Wielkim Postem

 fot. wikimedia.org

Życie Jana Pawła II było jakby nieustannym Wielkim Postem, ciągłym rozpamiętywaniem o Jezusie i trwaniem u Jego boku – mówił dzisiaj w Jarosławiu abp Mieczysław Mokrzycki. Osobisty sekretarz Jana Pawła II, a obecnie metropolita lwowski przewodniczył Mszy św. na zakończenie trzydniowego sympozjum poświęconego osobie papieża – Polaka. Zorganizowała je Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. bł. ks. Bronisława Markiewicza.

 

„Jan Paweł II był człowiekiem przymierza z Bogiem. Był człowiekiem Bożym przez modlitwę, cierpienie i niezłomną wiarę i oddanie się Bogu” – powiedział w kazaniu abp Mieczysław Mokrzycki.

„Wielki Post, który przeżywamy jest czasem nawrócenia i rozważania tajemnicy krzyża, miłości Boga do nas, objawionej nam w Jezusie Chrystusie. Życie Ojca Świętego Jana Pawła II było jakby nieustannym Wielkim Postem, ciągłym rozpamiętywaniem o Jezusie i trwaniem u Jego boku” – stwierdził metropolita lwowski.

Zakończone dzisiaj w Jarosławiu trzydniowe sympozjum o pontyfikacie papieża Wojtyły było formą przygotowania do beatyfikacji Jana Pawła II. Oprócz wykładów każdego dnia sympozjum jego uczestnicy mogli wziąć udział we Mszy św., odbyły się również czuwania wspólnot parafialnych, młodzieży i studentów.

„Lepiej poznaliśmy Jana Pawła II i jego nauczanie. Jestem przekonany, że niejednemu zakręciła się w oku łezka, kiedy wspominaliśmy Ojca Świętego. Młodzi ludzie na nowo odkryli kim był Jan Paweł II i kim jest dla dzisiejszego świata” – mówi ks. Stanisław Dyndał, duszpasterz PWSTE w Jarosławiu.

„Myślę, że przesłanie, jakie kieruje Jan Paweł II jest szczególnym wezwaniem, aby za nim pójść, choć nie jest ono łatwe. Ale Ojciec Święty nigdy nie obiecywał rzeczy łatwych, zawsze wskazywał na trud w zdobywaniu świętości przez codzienność” – uważa ks. Dyndał.

Program jarosławskich wydarzeń obejmuje też pielgrzymkę studentów i pracowników PWSTE do Rzymu na beatyfikację Jana Pawła II.

Źródło:
;