Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza

Wydarzenia: Dzień niespodziewanego całusa

Polska

Abp Polak w Kamieniu Śląskim: Modlimy się o żywą wiarę dla Kościoła, który jest w Opolu

arcybiskup polak fot. BP KEP

Zgromadzeni w miejscu narodzenia św. Jacka, przez jego wstawiennictwo prosimy, aby Bóg pomnożył również naszą wiarę i sprawił, abyśmy byli zdolni pracować dla Bożej chwały i dla zbawienia ludzi – powiedział abp Wojciech Polak, metropolita gnieźnieński, Prymas Polski, w homilii Mszy św. w Sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim, na rozpoczęcie drugiego dnia Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.

 

„Patrząc dziś, tutaj, w Kamieniu, w miejscu urodzenia św. Jacka Odrowąża, na jego życie i wytrwałe głoszenie Ewangelii, jeszcze raz prosimy, by przez wstawiennictwo tego świętego patrona sam Bóg pomnożył naszą wiarę. O tę żywą wiarę modlimy się dla Kościoła, który jest w Opolu i dla całej metropolii górnośląskiej” – mówił Prymas Polski w homilii.

Zwracając się w homilii do biskupów, abp Polak stwierdził, że „nasza zdolność do pracy i pasterskiej posługi nie jest i nigdy nie będzie owocem jedynie naszych osobistych uzdolnień, ale nade wszystko Bożej łaski i odpowiedzi jaką dajemy Bogu całym naszym życiem”.

„Prosimy też przez wstawiennictwo świętego Jacka o to rozeznające spojrzenie, o spojrzenie uważne i odważne zarazem, o spojrzenie, które nie zatrzymuje się na tym, co w istocie drugorzędne, na jakiejś dziesięcinie dla Pana z mięty czy ruty, ale poważnie rozeznaje i odważnie otwiera drogi ku przyszłości” – podkreślił Prymas Polski.

Źródło:
;