Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

Wydarzenia: Dzień Stoczniowca i Marynarza

Solidarność

 fot. Materiały prasowe

Rozpoczyna się trzecia edycja akcji AdoMiS – Adoptuj Misyjnych Seminarzystów. W zeszłym roku Polacy wsparli seminaria duchowne w Peru i na Madagaskarze, pomogliśmy też seminarzystom na Mauritiusie i na Seszelach.

 

Do akcji AdoMiS można się przyłączyć poprzez codzienną modlitwę za adoptowanych seminarzystów i wybór formy pomocy finansowej. W 2014 roku w ramach akcji AdoMiS zebrano w Polsce prawie 60 tysięcy dolarów. Dzięki temu pomoc otrzymały seminaria w Peru i na Madagaskarze (niższe seminarium, seminarium propedeutyczne i wyższe seminarium duchowne) oraz seminarzyści na Mauritiusie i na Seszelach.

– Kraje misyjne potrzebują nowych kapłanów, dobrze przygotowanych do duszpasterstwa. Droga do kapłaństwa jest tam na ogół bardzo długa, trwa nawet jedenaście lat. Młodzi ludzie potrzebują zatem wsparcia modlitewnego i konkretnej pomocy materialnej, aby ich formacja była możliwa. Potrzebne są również środki na budowę seminariów, ich remonty, na sprzęt, książki i zorganizowanie seminaryjnego gospodarstwa – wyjaśnia ks. Maciej Będziński, sekretarz krajowy Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła (PDPA).

W ubiegłym roku do akcji AdoMiS dołączyła inicjatywa „Misyjny Bukiet”. Jest to propozycja skierowana do księży diakonów, sióstr zakonnych i zakonników składających śluby oraz do nowożeńców. Zachęcają swoich gości, aby kwotę przeznaczoną na zakup kwiatów przekazali na wsparcie misyjnych seminarzystów. Jest to wyraz wdzięczności za kapłanów i otrzymywane przez ich ręce sakramenty.

Poprzez przyjęcie krzyża misyjnego, przygotowanego przez Papieskie Dzieła Misyjne, powołanych w krajach misyjnych wspierają także bierzmowani. Jak dotychczas misyjni seminarzyści uzyskali pomoc od 22 tysięcy bierzmowanych. To dla nich przeznaczona jest złotówka z każdego zakupionego krzyżyka.

Źródło:
;