Imieniny: Jana, Brunona, Bonifacego

Wydarzenia:

Życie

jaś fot. Fundacja Pro - Prawo do Życia

Jak to zrobić? Zadeklarować w Dzień Świętości Życia codzienną modlitwą w obronie dziecka nienarodzonego na facebookowym profilu lub kanale Youtube „TeoBańkologia”, prowadzonych przez ks. Teodora Sawielewicza, z którym codziennie modli się różańcem już ponad 35 tys. osób.

Pomysł internetowej duchowej adopcji dziecka poczętego zrodził się w sercu kapłana w związku z panującą pandemią. - Ponieważ w zasadzie możliwość uczestnictwa we Mszy św. została zredukowana do minimum - 5 osób plus kapłan - pomyślałem, że tym samym wiele osób 25 marca nie weźmie udziału w Eucharystii i nie będzie mieć możliwości podjęcia duchowej adopcji i wykazania troski o dzieci nienarodzone - opowiada twórca „TeoBańkologii”.

Standardowo właśnie w Dniu Świętości Życia odbywały się Msze św., na których uroczyście ślubuje się przystąpienia do dzieła, jednocześnie składając imienną deklarację, która jest archiwizowana w parafii lub w kurii diecezjalnej. Ks. Sawielewiczowi udało się jednak uzyskać odpowiednią zgodę na wdrożenie w życie innego przebiegu podjęcia tak ważnej duchowej odpowiedzialności.

- Wydział duszpasterstwa rodzin wrocławskiej kurii pozwolił mi zorganizowanie transmisji Eucharystii i przeprowadzenie tego przyrzeczenia online. Muszę jedynie powiadomić kurię o liczbie osób, która zadeklaruje systematyczną modlitwę w obronie dzieci nienarodzonych - mówi.

Jak dodaje duchowny, nawet w dobie epidemii koronawirusa nie należy zapominać, że poza walką z wirusem zdrowotnym, jest wiele innych „wirusów”, które nękają społeczeństwo. - Myślę, że jednym z nim jest „wirus obojętności” na zabijanie ludzkich istnień już w łonie matki - stwierdza.

- Namawiam, by nie bać się odpowiedzialności i dołączyć do wielkiej duchowej walki o życie nienarodzonych! Naprawdę potrzeba serc wrażliwych i prostej chęci modlitwy, by dostrzec dramat rodziców, którzy chcą zabić swoje dziecko i otoczyć wszystkie te osoby systematyczną opieką duchową - zachęca gorąco ks. Sawielewicz, na co dzień wikary z Oleśnicy w archidiecezji wrocławskiej.

Opieka ta polega dokładnie na 9-miesięcznej modlitwie w dniach od 25 marca do 25 grudnia. Obejmuje ona dziesiątkę różańca oraz specjalną modlitwę przypisaną duchowej adopcji.

Każdy, kto chce zadeklarować taką gotowość w dniu 25 marca o godz. 19:30 powinien odwiedzić stronę www.youtube.com/teobankologia oraz www.facebook.com/teobankologia. O godz. 19:30 rozpocznie się tam transmisja Eucharystii, podczas której przeprowadzone zostanie uroczyste przyrzeczenie. Po niej, jak codziennie o 20:30, odbędzie się transmisja na żywo modlitwy różańcowej z intencją ustania pandemii.

Oceń treść:
Źródło:
  1. Przyjęłam adopcję dziękuję Panie Jezu

  2. Dziękuję ze mogłam podjąć się duchowej adopcji duchowej Bogu niech będą Dzieki ❤❤❤❤

;