Imieniny: Teofila, Dionizego, Slawomira

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy

Pod oknem

droga światła fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Ulicami Krakowa przeszła Akademicka Droga Światła, zorganizowana przez krakowskie duszpasterstwa akademickie. Przewodniczył jej bp Robert Chrząszcz.

 

Droga Światła to nabożeństwo, w którym wierni podejmują refleksję w ramach czternastu stacji, prezentujących spotkania Zmartwychwstałego Jezusa z uczniami. Akademicka Droga Światła rozpoczęła się o 20:30 na Wawelu, a następnie, pod przewodnictwem bp. Roberta Chrząszcza, przeszła bulwarami wiślanymi na Skałkę. W nabożeństwie wzięli udział studenci, członkowie duszpasterstw akademickich, siostry zakonne, klerycy, bracia zakonni i wierni świeccy.

Na zakończenie o. Paweł Szylak OP podziękował zebranym za uczestnictwo w Akademickiej Drodze Światła. – Dziękuję wam, że ta procesja była pełna śpiewu, światła i radości – powiedział.

Do podziękowań dołączył bp Robert Chrząszcz, wyrażając wdzięczność za rozważania, które napisał ks. Krzysztof Porosło. – Nie oświetla nas światło pochodni, lecz światło Chrystusa – Duch Święty – stwierdził. Dodał również, że Akademicka Droga Światła to wyraz wiary w Chrystusa, który zmartwychwstał i oświetla życie ludzi. Na zakończenie udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

Źródło:
;