Imieniny: Lucji, Kazimierza, Eugeniusza

Wydarzenia:

Solidarność

 fot. www.fundacjamalak.pl

Po raz kolejny Fundacja Malak i „Langusta na palmie” o. Adama Szustaka OP prowadzi Charytatywną Akcję Adwentową. W ramach inicjatywy nazwanej w tym roku „Sobie Życzliwi” pomoc uzyskają osoby niepełnosprawne i ich rodziny, ludzie w kryzysach życiowych oraz migranci i uchodźcy.

„W wielkim uproszczeniu chcemy zachęcić nas wszystkich, żebyśmy pomimo wszelkich podziałów i odmienności poglądów, rozwijali w sobie ‘postawę pragnienia dobra dla drugiej osoby’, czyli życzliwość” - wyjaśniają organizatorzy, odnosząc się do encykliki papieża Franciszka „Fratelli tutti”.

- Ta akcja to wyraz tego, byśmy nie tylko ewangelizowali, ale przenieśli Dobrą Nowie w czyn. Zachęcamy, by podjąć to działanie jako gest solidarności do osób potrzebujących przed świętami Bożego Narodzenia - dodaje Katarzyna Gilewska z fundacji.

W ramach pomocy z pozyskanych środków pomocą zostaną objęte: osoby niepełnosprawne i ich rodziny, osoby znajdujące się na życiowym zakręcie oraz uchodźcy i emigranci oraz ludzie, którzy niosą im bezpośrednią pomoc.

- Wszyscy wiemy, jak wiele kosztuje opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem. Chcemy wesprzeć takie ośrodki, które dają wytchnienie takim rodzinom, dają im ulgę - wyjaśnia o. Adam Szustak na swoim kanale YouTube „Langusta na palmie”.

- Pomoc skierowana dla uchodźców i emigrantów, ale także osób im pomagającym, nie odnosi się tylko do obecnego kryzysu migracyjnego na białoruskiej granicy. Chcemy popatrzeć na całą sytuacją nadgraniczną szerzej i wesprzeć organizacje, które od lat zajmują się tym zagadnieniem - wskazuje z kolei Gilewska.

Co roku Fundacja Malak stara się, aby organizowana przez nią pomoc charytatywna była „konkretna, zintensyfikowana, odpowiadająca na silną potrzebę chwili”. - Namawiamy do tego, by zgodnie z hasłem przewodnim naszej akcji być życzliwym. Staramy się, by nasza inicjatywa była uniwersalna oraz by przez nią szerzyć jedność, a nie podziały - zachęca Gilewska.

Szczegóły na temat zbiórki oraz sposobów jej wsparcia dostępne są na stronie www.fundacjamalak.pl. Adwentowa Akcja Charytatywna odbywa się już po raz piąty. W tegorocznym adwencie udało się już zebrać blisko 290 tys. zł.

Fundacja Malak to organizacja non profit, którą założył w 2012 r. o. Adam Szustak. W ramach swojej działalności organizuje rekolekcje, wieczory uwielbienia, konferencje, spotkania i akcje charytatywne.

Jej patronem jest św. Jacek, a w swoich działaniach kieruje się dominikańskim charyzmatem głoszenia „wszystkim, wszędzie i na wszelkie sposoby”. Od lat współpracuje z o. Szustakiem i o. Tomaszem Nowakiem OP, którzy sprawują opiekę duchową nad organizowanymi wydarzeniami.

Oceń treść:
Źródło:
;