Imieniny: Anieli, Petroneli

Wydarzenia: Dzień Bociana Białego

Wspomnienia

Album „Karol Wojtyła. Biografia w obrazach”

Nawet w ostatnich latach życia, gdy opuszczały go siły i „w godzinach, gdy był bez głosu, Jan Paweł II mówił światu o pięknie Boga i prawdzie Chrystusa, przedstawiając je bez lęku jako kotwicę, na której można polegać” - pisze abp Bruno Forte we wstępie do albumu wydanego przez dziennik „Il Sole-24 Ore” z okazji zbliżającej się beatyfikacji papieża. Publikacja zatytułowana „Karol Wojtyła. Biografia w obrazach”, ukaże się 21 kwietnia w cenie 14,90 euro. Zawiera ona zdjęcia z archiwum „L'Osservatore Romano”.

 

W tekście, który w swym niedzielnym wydaniu przedrukowuje dziennik włoskich przemysłowców, ordynariusz Chieti-Vasto i znany włoski teolog, stwierdza m.in., że „świetlana prawda, której świadectwo nieustannie dawał Jan Paweł II, była w doskonałej harmonii z pójściem za Jezusem z miłością do człowieka, jego godności, jego życia”.

- Rozbitkom ideologii, podobnie jak samotnym żeglarzom post ideologicznego nihilizmu (...) Karol Wojtyła potrafił głosić nadzieję, która nie zawodzi. Więcej nawet, potrafił nauczyć nas „organizować nadzieję”, czerpać z Bożego jutra coś dla naszej teraźniejszości. Bez tego ładunku nadziei Papież Polak nie mógłby pomóc w tak decydujący sposób w przejściu od przeciwstawnych bloków ideologicznych do okresu post-ideologicznego, ani nie mógłby pociągnąć nieprzebranych rzesz młodzieży, by widziały w Chrystusie źródło życia i przyszłości - podkreśla abp Forte.

;