Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana

Wydarzenia: Dzień Anioła

Świadkowie wiary

biskup robert chrząszcz fot. Archiwum bp. Roberta Chrząszcza

Od kilku dni bp Robert Chrząszcz przebywa w Brazylii. Poleciał tam z misją przekazania tamtejszym Czcicielom Bożego Miłosierdzia informacji o przygotowaniach, jakie trwają do 20. rocznicy zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Pierwsze owoce już są – do Łagiewnik spływają z Brazylii prośby o przesłanie materiałów.

 

– W piątek w Sanktuarium Pai das Misericordias w Cachoeira odprawiłem Mszę świętą „telewizyjną”, modliliśmy się „na żywo” Koronką do Bożego Miłosierdzia i udzieliłem wywiadu dla TV Canção Nova – rozmawiałem z Danielą Mirandą, dziennikarką, która codziennie prowadzi w telewizji Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Czciciele Bożego Miłosierdzia w Brazylii bardzo cieszą się z łagiewnickiej inicjatywy i chętnie się w nią włączą – powiedział nam bp Robert Chrząszcz i dodał, że zaraz po jego wystąpieniu w telewizji skontaktował się z nim także Ksiądz Rektor z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Kurytyby, który bardzo chciałby nawiązać współpracę z łagiewnickim Sanktuarium.

Przy Sanktuarium w Kurytybie działa wydawnictwo, które od 40 lat wydaje „Dzienniczek” św. Siostry Faustyny i w ostatnich tygodniach udało się im sprzedać milionowy egzemplarz, co jest dla nich wielką radością.

W kwietniu – w czasie obchodów Święta Miłosierdzia – w Sanktuarium Pai Das Misericordias w Cachoeira (Brazylia) będzie miała miejsce premiera filmu „Święta Faustyna”. – Obecnie trwa montaż filmu. Bardzo ciekawa historia – kilkuminutowy film, który opowiada historię św. Siostry Faustyny. W czasie mojej wizyty w Cachoeira spotkałem się z aktorami i rozmawialiśmy o Bożym Miłosierdziu i św. Siostrze Faustynie – opowiada bp Robert Chrząszcz.

Źródło:
;