Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana

Wydarzenia: Dzień Niepełnosprawnych

Komentarze

ambasador janusz kotański fot. wikipedia.org

Podczas audiencji Papieża dla korpusu dyplomatycznego obecny był również ambasador Rzeczypospolitej Polskiej przy Watykanie Janusz Kotański, który podzielił się z swoimi wrażeniami z rozgłośnią papieską. Wspomniał, że dyplomaci dość długo czekali na to spotkanie, bo aż od 9 stycznia ubiegłego roku. Wielką niespodzianką było to, że każdy mógł podejść bezpośrednio i zamienić kilka słów z Ojcem Świętym.

 

Ambasador Janusz Kotański szczególnie podziękował Franciszkowi za przypomnienie słów św. Jana Pawła II o ochronie rodziny i jej praw.

„Jedna sprawa została z polskiego punktu widzenia przez Ojca Świętego bardzo mocno podkreślona, mianowicie, ochrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Papież podkreślił, że Unia Europejska powinna działać solidarnie. Należy kontynuować wspólną politykę w obliczu sytuacji epidemiologicznej. To, co zrobiono do tej pory jest dopiero początkiem. Z polskiego punktu widzenia bardzo ważne jest także to, że Papież podkreślał, że w różnych punktach globu dochodzi do sytuacji konfliktowych i należy je rozwiązywać w sposób pokojowy – zauważył ambasador Kotański. Dlaczego jest to tak ważne z polskiej oraz z europejskiej perspektywy? Ojciec Święty wspomniał o Libanie, o niezwykle trudnej sytuacji w Libanie, mówił następnie o Afryce. Mogłoby się wydawać, że są to daleko położone od Polski kraje i miejsca, ale podkreślał, że są to wszystko naczynia połączone. Oczywiście mówił także o trudnej sytuacji migrantów, pozostawionych często bez wsparcia. Apelował o solidarność, o to, aby kraje przy zachowaniu absolutnej suwerenności widziały wspólny interes, aby działać solidarnie w tych trudnych czasach.“

Oceń treść:
Źródło:
;