Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

Wydarzenia: Dzień Kultury Fizycznej

Życie

Apel o konkretny upominek dla samotnych matek na Dzień Świętości Życia

 fot. Fotolia.com

Human Life International - Polska z okazji Dnia Świętości Życia proponuje przygotowanie upominków dla kobiet przebywających w Domach Samotnej Matki. „Niektóre z nich oczekują na narodziny dziecka, inne mieszkają tam razem z noworodkiem i starszymi dziećmi, bo nie mają dokąd pójść. Jest więc ogromna potrzeba na artykuły codziennego użytku, przede wszystkim na pieluszki i środki czystości” - wskazuje Ewa H. Kowalewska.

 

„Przeciwnicy fałszywie zarzucają nam, że ideologizujemy, a jak kobieta w ciąży jest w trudnej sytuacji życiowej, nic nie robimy. Pomagamy, jak tylko możemy! Całkiem konkretnie!” - mówi Ewa H. Kowalewska z Human Life International - Polska i wskazuje m.in. na wyprawki do szpitala dla ubogich matek czy prowadzony przez HLI Punkt Pomocy Rzeczowej. „Ta pomoc obejmuje jednak przede wszystkim te matki i dzieci, które mają gdzie mieszkać i nie muszą korzystać z Domów Samotnej Matki, których w Polsce mamy ok. 40. Pomoc jest tam zapewniana bardziej systemowo, ale to wcale nie znaczy, że matki, które czasowo z nich korzystają, niczego więcej nie potrzebują, tym bardziej, że często są z nimi także starsze dzieci” - zwraca uwagę Kowalewska.

Human Life International - Polska z okazji Dnia Świętości Życia proponuje w tym roku przygotowanie upominków dla kobiet przebywających w Domach Samotnej Matki. „Niektóre z nich oczekują na narodziny dziecka, inne mieszkają tam razem z noworodkiem i starszymi dziećmi, bo nie mają dokąd pójść. Jest więc ogromna potrzeba na artykuły codziennego użytku, przede wszystkim na pieluszki i środki czystości” - wskazuje Ewa H. Kowalewska.

Taki zestaw powinien zawierać: pieluchy dla niemowląt i starszych dzieci, chusteczki mokre i higieniczne, oliwkę dla niemowląt, Sudokrem i inne kremy ochronne, proszki do prania dla niemowląt i dla mam, ręczniki papierowe, papier toaletowy, szampony i różne żele do mycia, środki odkażające, podpaski i inne artykuły higieniczne dla matek.

Pomysłodawcy inicjatywy z Human Life International - Polska szacują, że taki zestaw kosztuje ok. 200 zł, ale proszą także o drobniejsze wpłaty - na miarę możliwości darczyńców. 

„Zaczął się Wielki Post, niechaj ten podarunek dla Domów Samotnej Matki, który na pewno sprawi dużo radości, będzie naszą jałmużną wielkopostną. Pan Bóg na pewno życzliwie spojrzy na ten dar” - przekonuje Ewa H. Kowalewska.

Oceń treść:
;