Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

Wydarzenia: Dzień Stoczniowca i Marynarza

Pod oknem

Apel Prezesa Centrum Jana Pawła II w Krakowie o podpisanie petycji do Prezydent Miasta Warszawy

prałat jan kabziński fot. Ks. Paweł Kummer Ks. Jan Kabziński

Nawiązując do komunikatu rzecznika Konferencji Episkopatu Polski, w związku z publiczną profanacją krzyża i znieważeniem osoby świętego Jana Pawła II podczas spektaklu "Klątwa" (reż. Oliver Frljić), przez co zostały zranione uczucia religijne uczniów Chrystusa, Prezes Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" i kustosz Sanktuarium Świętego Jana Pawła II ks. prałat Jan Kabziński zwraca się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o podpisanie i wysyłanie petycji do Prezydent Miasta Warszawy w sprawie powyższego zdarzenia.

 

W odpowiedzi na apel Konferencji Episkopatu Polski, w dniu dzisiejszym podczas Mszy św. celebrowanej przez kard. Stanisława Dziwisza, w papieskim Sanktuarium na Białych Morzach odbyła się także modlitwa wynagradzająca za bluźnierstwo. Pielgrzymi - wysłuchawszy okolicznościowego kazania ks. kan. Ireneusza Okarmusa dotyczącego także haniebnego incydentu, mającego miejsce w Teatrze Powszechnym w Warszawie – modlili się słowami suplikacji, a po Mszy św. podpisali petycję w tej sprawie.

„Zachęcamy wszystkich do podjęcia postu, modlitwy przebłagalnej i aktów zadośćuczynienia za dokonane bluźnierstwo: za znieważenie symbolu Krzyża Świętego, osoby naszego świętego patrona Jana Pawła II, Stolicy Apostolskiej oraz za obrazę uczuć religijnych – nas wierzących” – napisali duszpasterze Sanktuarium św. Jana Pawła II.

Również w  najbliższą niedzielę, w papieskim Sanktuarium po każdej Mszy św. będzie można podpisać petycję.

 

Poniżej treść petycji:

 

P.T.
Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy
Hanna Gronkiewicz-Waltz

 

Szanowna Pani Prezydent! 
W minionych dniach całą Polskę obiegła informacja o „spektaklu” pt. „Klątwa” granym w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Nie ulega wątpliwości, że tego typu prowokacje, czyli pornografia, bluźniercze sceny, kpina z Kościoła i wykorzystanie do tego figury św. Jana Pawła II, podsycanie politycznej nienawiści nie mają prawa mieć miejsca, a szczególnie skandaliczny jest fakt, że odbywają się one w teatrze wspieranym finansowo przez Miasto Stołeczne Warszawy.

Oczekuję stanowczej reakcji Pani Prezydent na skandaliczne wydarzenia w Teatrze Powszechnym. Domagam się zaprzestania finansowania teatru z publicznych pieniędzy oraz odwołania jego dyrektora. Brak stanowczej reakcji Pani Prezydent odbiorę jako pochwałę dla tego typu wydarzeń.

Z poważaniem

 

Petycję należy wysyłać na adres urzędu: Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz, pl. Bankowy 3/5, 00-950 Warszawa lub mailowo: sekretariatprezydenta@um.warszawa.pl; sekretariat.gp@um.warszawa.pl.

Oceń treść:
Źródło:
;