Imieniny: Katarzyny, Boguslawa

Wydarzenia: Światowy Dzień Wody

Świat

Apel z ukraińskiego sanktuarium do sanktuariów fatimskich na świecie

matka boża fatimska fot. KP/Fra3 Łaskami słynąca figura Matki Bożej Fatimskiej z sanktuarium na Krzeptówkach w Zakopanem

Z prośbą o to, aby sanktuaria fatimskie na całym świecie 13 marca podjęły modlitwę o nawrócenie Rosji zwrócił się proboszcz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Krysowicach w archidiecezji lwowskiej w Ukrainie. 

 

„Zbliża się 13 marca, będzie to niedziela. Zachęcam wszystkie Sanktuaria Matki Bożej Fatimskiej, aby w tym dniu odmówiono w nich Różaniec święty (to jedna z najlepszych broni przeciw złu, szatanowi) oraz modlono się o nawrócenie Rosji, o co prosiła Matka Boża. Oddajmy siebie i Rosję Jej Niepokalanemu Sercu” – napisał proboszcz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Krysowicach ks. Andrzej Draws w mediach społecznościowych sanktuarium. Jak poinformował, Msza św. w Sanktuarium w Krysowicach zostanie odprawiona w tej intencji o godzinie 11.00.

Krysowice znajdują się w pobliżu Mościsk, na terenie archidiecezji lwowskiej. Od 1995 r. w tamtejszym kościele znajduje się figura Matki Bożej przywieziona z Fatimy. 13 października 1997 r. ówczesny arcybiskup Marian Jaworski podniósł świątynię do rangi sanktuarium.

Źródło:
;