Imieniny: Lecha, Lutoslawa

Wydarzenia: Dzień Roku Przestępnego

Pod oknem

Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych

 fot. mat. pras.

21 stycznia 2017 roku w Nowym Targu odbędzie się Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych. - Jest wiele form utwierdzania swojej wiary i innych, a jedną z nich jest kolędowanie misyjne - tłumaczy ks. Tadeusz Dziedzic, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Misyjnego Kurii w Krakowie.

 

Jak dodaje “jest naszą wielką radością, że w to dzieło ewangelizacji włącza się coraz więcej parafii, szkół i grup. Na pewno świadczy to o większym zrozumieniu misyjnego powołania każdego z nas”.

Kolejna edycja Kolędników Misyjnych poświęcona była dzieciom w Tajlandii. – To też okazja do poznania ich problemów, a także kraju, w którym żyją. Modlitwami i ofiarami wesprzemy te dzieci oraz dzieci z krajów, w których pracują krakowscy misjonarze – wyjaśnia ks. Dziedzic. Dzieci w Tajlandii, cierpią z powodu biedy, niewolniczej pracy i różnorodnego wykorzystywania, a także, z braku imienia, po urodzeniu nie są bowiem rejestrowane i w związku z tym pozostają „niewidoczne”. Szacuje się, że ogólnie na świecie żyje 48 milionów dzieci niezarejestrowanych. To zastraszająca liczba, zwielokrotniona ich cierpieniem.

Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych odbędzie się 21 stycznia 2017 roku w parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu.

Program

21 stycznia 2017

Nowy Targ, parafia św. Jana Pawła II, ul. Szaflarska 160

8.00 - Recepcja

9.00 - Zawiązanie wspólnoty, spotkanie z Misjonarzem, film

10.00 – Msza święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Antoniego Długosza

11.15 – Misyjna Droga Kolędników – przejście do Szkół: GN nr 2, Plac Evry 3 oraz Zespołu Szkół Technicznych, ul. Wojska Polskiego 9

Kuchnia Misjonarza

Zabawy Misyjne

13.00 – Powrót do kościoła

13.30 – Niespodzianka

14.00 – Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego i wręczenie nagród

Rozesłanie

Oceń treść:
;