Imieniny: Marka, Elzbiety

Wydarzenia: Dzień Ewakuacji

Pod oknem

Archidiecezjalny Dzień Dziecka w Rabce-Zdroju

biskup robert chrząszcz fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Archidiecezjalny Dzień Dziecka to wyjątkowe wydarzenie, a tegoroczny temat: „Niech się dzieje wola Twoja” nawiązuje do męczeństwa Sługi Bożego ks. Michała Rapacza, którego postać była przybliżona uczestnikom przez różnorodne aktywności, m.in. grę miejską i specjalnie przygotowaną piosenkę.

 

Archidiecezjalny Dzień Dziecka jest związany z trwającym Kongresem Eucharystycznym, który zakończy się beatyfikacją ks. Michała Rapacza. Od rana uczestnicy mieli okazję wziąć udział w próbie śpiewu i asysty, a następnie uczestniczyć w Eucharystii w kościele św. Marii Magdaleny.

– Bardzo się cieszę Waszą obecnością – mówił na początku Mszy św. bp Robert Chrząszcz. – Popatrzmy na prawo i lewo i powiedzmy do sąsiada: „Dobrze, że jesteś!”. Ucieszmy się sobą i poczujmy radość wspólnoty! – zachęcał.

– Po czym można poznać dobrego człowieka? – pytał w homilii ks. Marcin Filar. Archidiecezjalny duszpasterz dzieci i młodzieży wymienił trzy wyznaczniki dobroci: chrzest, spowiedź i beatyfikację. – Ks. Michał Rapacz już za tydzień będzie beatyfikowany i możecie, przez jego wstawiennictwo, przedstawić Panu Bogu wasze prośby – podkreślił.

Po Mszy św., w ogrodzie, na uczestników wydarzenia czekał poczęstunek, a po nim gra miejska, której kolejne punkty prowadziły przez malownicze zakątki Rabki-Zdroju i pomagały poznać ks. Rapacza.

– Bardzo się cieszę, że w tym roku to wydarzenie dla dzieci zgromadziło więcej uczestników niż w zeszłym. Zostaliśmy gościnnie przyjęci zarówno przez parafię Marii Magdaleny w Rabce, jak i przez Miasto i Gminę Rabka – zaznaczył ks. Filar. – W tym momencie grupy są na grze miejskiej, na ściance wspinaczkowej, a także na licznych atrakcjach zorganizowanych przez Grupy Apostolskie, na torach przeszkód, przy stanowiskach Wolontariatu Misyjnego czy Światowych Dni Młodzieży. Cieszy mnie to, że przyjechało bardzo dużo dzieci komunijnych z rodzicami. Jednocześnie cały czas nad wszystkim czuwa ksiądz Michał Rapacz. Myślę, że każdy wyjedzie stąd dzisiaj, znając postać tego naszego nowego błogosławionego – wyjaśnił.

 – Cieszę się, ze w Kościele jest przestrzeń dla najmłodszych, a dzisiejsza uroczystość jest owocem współpracy wielu wspólnot – dodała Ola Tyrańska z Duszpasterstwa Młodzieży.

Wydarzenie zakończyło się koncertem Magdy Anioł, modlitwą i błogosławieństwem. – Atmosfera jest fajna, super śpiewają i grają, warto było tu przyjechać – mówił Kuba, ministrant ze Stróży.

Archidiecezjalny Dzień Dziecka był doskonałą okazją, by przez zabawę, modlitwę i wspólne świętowanie, zbliżyć się do duchowych wartości i postaci ks. Michała Rapacza. Na zakończenie uczestnicy poznali laureatów konkursu „Dzieci śpiewają hymn Kongresu Eucharystycznego”, scholę ze Spytkowic (główna nagroda) i Węglówki (wyróżnienie).

Źródło:
;