Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

Wydarzenia: Dzień Kultury Fizycznej

Świat

Asia Bibi wyjechała do Kanady

 fot. www.freeimages.com

Pakistańska chrześcijanka Asia Bibi, która spędziła 8 lat, czekając na egzekucję za rzekome bluźnierstwo przeciwko Mahometowi, wyjechała z Pakistanu do Kanady.

 

Informację tę podaje Polska Agencja Prasowa powołując się na Reutersa i prawnika Asii Bibi. Saif Ul Malook potwierdził, że kobieta wraz z mężem dotarła we wtorek do Kanady. Katolicka Agencja Informacyjna w tej sprawie powołuje się na tweet byłej zastępczyni rzecznika Watykanu, Palomy García Ovejero. Według źródeł w MSZ Pakistanu Asia Bibi opuściła kraj z własnej woli przy pełnym wsparciu pakistańskiego rządu, który zagwarantował jej bezpieczeństwo.

Asia Bibi w 2010 roku została skazana na karę śmierci za rzekome bluźnierstwo przeciw Mahometowi. Pod koniec stycznia Sąd Najwyższy Pakistanu podtrzymał wyrok z 2018 roku uniewinniający chrześcijankę i oddalił też apelację islamistów, którzy żądali wykonania najwyższego wymiaru kary. W listopadzie 2018 roku premier Kanady Justin Trudeau poinformował, że jego rząd rozmawia z władzami Pakistanu na temat udzielenia pomocy Asi Bibi.

Oceń treść:
;